Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Psí útulek Bouchalka představuje Marleyho, chcete ho?

Pátek, 5. června 2020 07:20

Protože pejsků v útulku Bouchalka postupně neustále přibývá, připravily Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky pro své čtenáře další pokračování seriálu, ve kterém představí „hafana“, kterého si můžete adoptovat, nebo vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Marley.

Psí útulek Bouchalka představuje Marleyho, chcete ho? (Foto: Psí útulek Bouchalka)

Marley je krásně stavěný, čtrnáct měsíců starý pitbul a je to takové odrostlejší štěně. Do útulku se dostal na základě nezodpovědnosti člověka. Bohužel si někteří lidé neuvědomují, že psovi se musí majitel věnovat a že on si jen tak neporoste jako dříví v lese. A jednou to prostě dojde do bodu, kdy danému člověku dojde, že tohle nezvládá.

Zpočátku může být Marley k novým lidem nedůvěřivý. Není se čemu divit, že vám hned neskočí kolem krku, je to chytrý kluk, a tak si chce nejdřív ověřit, „očuchat“, co to je za nové lidi. Pokud si na člověka zvykne a zjistí, že mu nehrozí nic špatného, je to praštěné, hravé a mazlivé psí torpédo!

Neměl bohužel moc možností se zatím cokoliv naučit, jelikož se mu nikdo vůbec nevěnoval. Ale jedna věc, kterou se Marley pyšnit může, je povel sedni! Ten zvládá naprosto na jedničku. To, že toho umí zatím tak málo, opravdu nevadí, je to šikovný a chytrý kluk a s trpělivým přístupem a postupným učením všechno krásně dožene.

Pro Marleyho budou v útulku vybírat zkušené a důsledné páníčky, které on potřebuje. Marley se nehodí k dětem, a to ani k těm odrostlejším. Bude s ním ze začátku hodně práce a bude vyžadovat opravdu hodně času a pozornosti, aby z něho byl pesan se vším všudy. Marley taky není pejsek vhodný ke starším lidem. Naopak se nebude bránit aktivnímu životu, procházkám, výletům, sportu nebo běhání. Je to chytrá, až možná přechytrála hlavička, bude rád, když ho zaměstnáte.

Marley není bohužel zatím ani socializovaný, on opravdu chudák rostl jako to dříví v lese. Proto v útulku ani neví, jak na ostatní zvířátka reaguje, a nový pán musí počítat s tím, že socializace se bude muset dohnat.

Marley by rád odjel bydlet do domečku se zahrádkou, ale přístupem do tepla. Válením doma vedle gauče nebo na gauči, tím on určitě jen tak nepohrdne! Zvykl by si na bydlení také v bytě.

Podmínkou adopce je kastrace. Pokud již teď víte, že pro vás bude kastrace problém, nevolejte.

Odkaz na album pejska naleznete ZDE: 

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Jana Tichá