Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Ve Slaném sebral recidivista dívce mobil, za navrácení chtěl sex

Čtvrtek, 2. dubna 2020 07:10

Hned z několika trestných činů je obviněn třiatřicetiletý muž ze Slaného. Ten nejprve vytrhl mladistvé dívce mobilní telefon z ruky a dal se na útěk. Ona ho však doběhla a chtěla svůj přístroj vrátit. Recidivista po ní začal požadovat sexuální uspokojení. Když nepochodil, zahodil mobil do křoví a odešel. Dívka vše nahlásila policii a výtečník je již za mřížemi.

Ve Slaném sebral recidivista dívce mobil, za navrácení chtěl sex (Ilustrační foto: KL)

K případu došlo v pravé poledne na vyhlídce Slánské hory. Muž v podmínce si tam chtěl přilepšit krádeží mobilního telefonu. Když se mu to nepodařilo, doufal, že ho mladistvá dívka alespoň sexuálně uspokojí. Na důraz vážnosti svého přání se proto začal obnažovat. Ovšem ani tento plán mu ale nevyšel. Proto její mobil zahodil a odešel. Dívce vznikla škoda pět tisíc korun. Na nic nečekala a obrátila se na policii. 

„Poškozená případ oznámila na policejní služebnu obvodního oddělení Slaný a policejní hlídka ihned dle popisu pachatele vyjela provádět pátrání. Na základě dalších informací policisté po dvaadvacáté hodině podezřelého muže zadrželi v Ouvalově ulici. Policejním šetřením bylo zjištěno, že se jedná o třiatřicetiletého muže, který se již v minulosti opakovaně dopustil majetkové trestné činnosti. V současné době byl za trestný čin krádeže v podmíněném trestu odnětí svobody se zkušební dobou čtyřiadvaceti měsíců do prosince 2021,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Kriminalisté ze Slaného 28. března zahájili úkony trestního řízení a muž byl obviněn z trestných činů krádeže a výtržnictví, za které mu nyní hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až osmi let, neboť se těchto skutků dopustil ve vyhlášeném nouzovém stavu. 30. března byl obviněný transportován do vazební věznice v Praze,“ dodala mluvčí Šteinerová.

Autor: (mv)