Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Jsem tady doma a za Kladno chci dýchat, říká po uplatnění opce obránce Martin Kehar

Čtvrtek, 2. dubna 2020 07:50

Martin Kehar se za dobu svého působení v A týmu Rytířů vypracoval na stálici kladenských zadních řad a úlohu bojovníka a psa obranáře bude plnit i v nadcházejí sezoně. Vedení klubu uplatnilo na obětavého beka opci, a do prvoligových bojů si tak pojistilo hráče, který rozhodně nezklamal ani v extraligové konkurenci. „Jsem rád, že tu můžu být s rodinou – ať už tou svojí nebo tou hokejovou,“ říká Kehar.

Jsem tady doma a za Kladno chci dýchat, říká po uplatnění opce obránce Martin Kehar (Foto: Roman Mareš)

Jsi jedním z prvních hráčů, kteří mají kvůli uplatněné opci jasno, že budou i příští rok hrát za Rytíře. Jaký je to pocit, že zůstáváš doma?

Doma je doma, ať je to za jakýchkoliv podmínek. Jsem rád, že tu můžu být s rodinou – ať už tou svojí nebo tou hokejovou.

Každopádně nás bohužel nečeká další extraligová sezona. Jak ty osobně jsi prožíval ten neveselý konec uplynulého ročníku?

Bylo to hodně náročné. Je to nesrovnatelné s tím, co jsem zatím hrál. Ať už po psychické nebo po fyzické stránce. Bylo to o dost kratší než předchozí sezony s barážemi, ale bylo to něco úplně jiné. Nerad bych se k tomu vracel, jen bych připomínal všechno, co už bylo řečeno… Bylo to zkrátka hodně náročné.

Přebolelo to už trochu?

Pořád to není optimální. Musí se jít ale dál, život tím nekončí. Jednou jsme se už dokázali dostat zpátky, takže vím, že se to dá zvládnout. Je důležité, abychom všichni věřili, že to můžeme udělat.

Za Kladno už hraješ dlouho, zažil jsi léta v první lize i postup. Pro tebe je to asi velká motivace znovu postoupit, že?

Jsem tady doma a za Kladno chci dýchat. Pro mě to bude vždycky extra motivace.

S týmem jste ani nemohli pokračovat v trénování, protože byla vyhlášena karanténa. Jak ji ty zvládáš?

V klidu. Musím zaťukat, že jsme všichni zdraví, takže je to dobré. Co se týče přípravy na další sezonu, tak dělám, co se dá. Není to úplně optimální, ale člověk se nějak hýbat musí.

Jak trávíš dlouhé dny v karanténě, abys zahnal nudu?

S přítelkyní koukáme na filmy a seriály. Ráno se snažím udělat něco pro sebe a pak nic extra. Teď se mi zranila máma, takže venčíme psa. Jinak nic. Co se taky dá dělat v této situaci? Moc toho není.

Co se ti líbilo z toho, co jste viděli za filmy nebo seriály?

Seriál Mentalista se mi líbil. Na tom jsme teď ujížděli docela dlouhou dobu.

Jinak tedy izolaci zvládáš v pohodě? Některým lidem vadí, že nikam nemůžou, jiným to naopak docela vyhovuje…

Jak kdy, všeho moc škodí. Zezačátku to nebyl takový problém, ale teď už bych taky rád vypadl někam na vzduch. V klidu se projít, třeba do ZOO nebo si zajít na večeři. Být furt doma je po chvíli už dost na palici.

Letošní sezona byla kratší, narušila ti epidemie nějak plány? Chystal ses například někam jet?

To vůbec ne, nic jsem neplánoval. Říkali jsme si s kamarády, se kterými jsem na Kladně dřív hrál, že bychom mohli někam jet, ale byl to zatím spíš takový náčrt. Nikdo jsme nevěděli, jak to v sezoně bude, i když ke konci už to vypadalo… Jinak jsem ale neplánoval nic.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno