Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Podpořte v participativním rozpočtu Středočeského kraje kladenský projekt

Čtvrtek, 2. dubna 2020 07:20

Jedním z projektů, který můžete v rámci participativního rozpočtu Středočeského kraje podpořit svým hlasováním, je návrh umístění devíti turistických map v Kladně. Ty by měly obsahovat důležité kladenské cíle a také informace o dopravě, a to včetně MHD a cyklostezek.

Podpořte v participativním rozpočtu Středočeského kraje kladenský projekt (Ilustrační foto: KL)

Projekt počítá s devíti trojbokými stojkami, na kterých budou vyměnitelné chráněné plochy pro umístění map, podrobné informace o konkrétních cílech s možností umístění plakátů zajímavých akcí v těchto lokalitách a také hlavní uzel MHD. 

Turistické mapy by měly být umístěny v ulici T. G. Masaryka, v blízkosti kladenského zámku, u Muzea věžáků, u Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně, u autobusového nádraží a Středočeské vědecké knihovny, u Sportovních areálů města Kladna na Sletišti, u hlavního vlakového nádraží Kladno a poslední je plánována umístit do blízkosti vlakové zastávky Kladno město. Stavební povolení a zabudování map, dodání podkladů pro jejich vytvoření, popisky turistických cílů i pravidelnou výměnu plakátů akcí bude zajišťovat Statutární město Kladno.

Projekt na umístění turistických map si klade za cíl výrazné zlepšení orientace nejen návštěvníků města Kladna, ale i jeho obyvatel, z nichž mnozí se do města teprve nedávno přistěhovali, a v neposlední řadě také propagace turistických cílů ve městě.

Více o projektu a také jak hlasovat, se dozvíte ZDE.

Autor: (red)