Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kanonýři poslali 18 543 korun lidem z vyhořelého paneláku

Čtvrtek, 2. dubna 2020 07:00

Kanonýři Kladno plní svůj únorový slib a přidávají peníze do sbírky, která pomůže lidem z panelového domu v Americké ulici.

Kanonýři poslali 18 543 korun lidem z vyhořelého paneláku (Foto: KL)

Panelový dům na konci ledna poničil tragický požár, vyžádal si i jednu oběť, další desítky obyvatel přišly o střechu nad hlavou. Kromě toho, že Kanonýrům nebyl lhostejný osud lidí z města, které s hrdostí reprezentují, osobně je zasáhlo, že jedním z nejpostiženějších byl pracovník jejich domovské haly BIOS.

I proto se klub obrátil na své příznivce, kteří při zápasech A-týmu mohli místo vstupného přispět do kasičky. Během čtyř utkání se pak podařilo vybrat 8 543 korun, za což vám patří velké PODĚKOVÁNÍ.

Částku následně navýšili hráči A-týmu, kteří mezi sebou vybrali 5 000 korun. Stejnou sumu přidali i muži z kanonýrského béčka a sami už v polovině února odeslali na transparentní účet, které zřídilo Statutární město Kladno. Celkem je tak na kontě od florbalových Kanonýrů 18 543 korun!

„Při celém tom neštěstí bylo povzbuzující vidět lidskou solidaritu, která se projevila. Mimo jiné zapojením do sbírky, kterou vyhlásilo město. Jsme rádi, že ani fanoušci Kanonýrů nezůstali stranou. Stejně tak si vážíme přístupu hráčů A i B-týmu a jejich podpory,“ uvedl generální manažer Kanonýrů Petr Šikola.

Veřejná sbírka oficiálně skončila 31. března a na transparentním účtu je vybráno 379 tisíc korun (viz https://www.csob.cz/portal/firmy/bezne-ucty/transparentni-ucty/ucet/-/ta/229954136 ).

„Ještě jednou děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili. A věříme, že peníze alespoň trochu pomohou lidem, které tragédie zasáhla,“ říkají členové Kanonýrů.

Autor: Robert Sára