Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

V Bille u gymplu zničil vandal dva výtahy

Středa, 1. dubna 2020 08:00

I v těchto dnech musí kladenští policisté řešit rozmary vandalů. Jedním z případů, kterým se nyní zabývají, je znehodnocení dvou výtahů v obchodním domě Billa.

V Bille u gymplu zničil vandal dva výtahy

K poškození dvou výtahů v obchodním domě došlo v sobotu 28. března v časovém rozmezí od 10.00 do 19.00 hodin. Pachatel tímto protiprávním jednáním způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku 10 000 korun.

„Pachatel za užití násilí ve vnitřním prostoru u jednoho z výtahů znehodnotil ovládací panel a odcizil ovládací prvky, čímž výtah vyřadil z provozu. U druhého výtahu odstranil venkovní ovládací tlačítko pro přivolání a tímto způsobem užívání výtahu znehodnotil, ale přesto výtah zůstal funkční,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Policie vyzývá občany, pokud v inkriminovaném čase nedaleko kladenského obchodního domu v Kleinerově ulici zaznamenali pohyb podezřelé osoby, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na bezplatnou linku 158 a svými poznatky dopomohli při dopadení pachatele,“ dodala mluvčí Šteinerová.

Autor: (mv)