Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští strážníci řešili další porušování nařízení vlády České republiky

Středa, 1. dubna 2020 07:20

Někteří lidé nechtějí, ani po opakovaném upozornění strážníky, respektovat nařízení vlády o povinném nošení roušek, o zákazu prodeje alkoholických nápojů v restauračních zařízeních a porušování vyhlášky města o požívání alkoholu na veřejnosti.

Kladenští strážníci řešili další porušování nařízení vlády České republiky (Foto: MP Kladno)

V pondělí odpoledne oznámili občané, procházející přes náměstí Svobody, že se zde na lavičce nachází skupina lidí bez domova. Ti neměli roušky, popíjeli alkoholické nápoje a slovně napadali a obtěžovali kolemjdoucí. Na místo vyjela hlídka strážníků a celou situaci také monitoroval operátor kamerového systému. Od skupiny čtyř mužů se jeden oddělil a odcházel směrem do ulice Kleinerova. Během chvilky ho doběhl jeho kumpán a fyzicky ho napadl. Muž upadl na zem a snažil se chránit před útoky. Po krátké chvilce se mu podařilo z místa utéct, agresor se vrátil zpět ke skupince na lavičku. To už ale na místo přijely hlídky strážníků. Všichni přítomní muži předložili na výzvu své doklady totožnosti, ale v nadávkách a verbálních útocích na procházející pokračovali i nadále. Když strážník muže, který napadl svého kumpána, vyzval, aby zanechal svého nevhodného chování, dostalo se mu odpovědi: „Uklidni se ty, nebo jestli se naštvu tak tě srovnám.“ A ihned na strážníka zaútočil. Ten jeho útok vykryl a za pomoci donucovacích prostředků byl útočník sveden na zem a byla mu nasazena pouta. Hlídka přivolala na místo Policii České republiky, která si útočníka převzala k dalšímu šetření. Přestupky ostatních přítomných strážníci předali k dořešení správnímu orgánu.

V pondělí večer požádala Policie České republiky strážníky o prověření stížností občanů, že jedna z restaurací v ulici Obránců Míru porušuje nařízení vlády. Hlídka strážníků vyjela na místo a zjistila, že před restaurací stojí skupina osmi osob bez roušek, někteří kouří a popíjejí alkoholické nápoje, které jim prodali v otevřené restauraci. Na výzvu hlídky k předložení dokladů totožnosti nikdo nereagoval. Své doklady osoby předložily, až když přijela další hlídka strážníků a také hlídka policie. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o porušení nařízení vlády, bylo jednání majitele a také štamgastů předáno ke správnímu orgánu k dalšímu šetření. Provozovateli restaurace hrozí pokuta ve výši až tří milionů korun.

Autor: Alena Purkytová