Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladenská ČSAD MHD má nový záložní zdroj elektrické energie

Středa, 1. dubna 2020 07:10

Hlavní činností ČSAD MHD Kladno je, aby každý den vyjely jejich autobusy do města a regionu. V případě dlouhodobého výpadku elektrické energie by mohl nastat problém s tankováním. A právě proto firma pořídila záložní zdroj elektrické energie.

Kladenské ČSAD MHD má nový záložní zdroj elektrické energie (Foto: KL)

Na to, aby každý den mohly autobusy vyjet na své pravidelné linky, musí být natankovány. Buď naftou, nebo plynem. K tomu slouží čerpačka a plnička. Obě zařízení se ovšem neobejdou bez elektrické energie. Při výpadku proudu z veřejné sítě by nebylo tedy možné do autobusů natankovat.

„Záložní zdroj elektrické energie jsme prořídili proto, aby při výpadku proudu, mohl celý areál ČSAD MHD běžet nezávisle na dodávce z veřejné sítě. Zařízení funguje takovým způsobem, že je stále v pohotovostním režimu a vyhodnocuje si samo aktuální situaci. Pokud se déle jak na 20 vteřin zastaví dodávka elektřiny z veřejné sítě, aktivuje se. Uvnitř je naftový motor, který umí osm až devět hodin zajistit energii v plném rozsahu pro celý náš areál,“ uvedl pro Kladenské listy ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.    

Nový záložní zdroj elektrické energie si společnost zafinancovala sama. Včetně stavebních prací stálo zařízení kolem dvou milionů korun.

Autor: (mv)