ODS Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • ODS Kladno
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Město Kladno získalo půl milionu, který půjde na výrobu respirátorů a plicních ventilátorů

Pondělí, 30. března 2020 15:34

Primátor Kladna Dan Jiránek dnes převzal šek na půl milionu korun od Veolie, který město věnuje kladenské fakultě ČVUT na výrobu respirátorů a plicních ventilací.Půl milionu korun dostalo město Kladno od společnosti Veolia – hlavního akcionáře Středočeských vodáren a.s. na opatření, souvisejících s koronavirovou krizí. „Solidarita místních firem je v dnešní situaci skvělá a velmi si takové aktivity vážím. Částku věnujeme naší fakultě ČVUT, která se dnes věnuje výrobě respirátorů a plicních ventilátorů. Tam bude využitá velmi užitečně,“ poděkoval Veolii za rychlou reakci a pomoc kladenský primátor Dan Jiránek při předání šeku.

Na rychlé improvizované sbírce se mezi sebou dohodlo vedení Středočeských vodáren a jejich dodavatelé. „Spolupracujeme s našimi partnery více než patnáct let a ukázalo se, což konstatuji s velkou radostí, že projevili lidský přístup a zareagovali velice rychle. Proto jim všem chci velmi poděkovat,“ řekl autor myšlenky sbírky, generální ředitel Středočeských vodáren Jakub Hanzl. Další peníze pro Mělník, Kralupy nad Vltavou a Neratovice mezi sebou vybrali členové vedení vodohospodářského podniku a jejich dodavatelé.

Půl milionu pro Mělník, další půlmilion pro Kralupy nad Vltavou a dvě stě tisíc korun pro Neratovice převzal člen představenstva Středočeských vodáren a.s. (SVAS) Petr Bendl, který se stal ambasadorem sbírky vedení a dodavatelů SVAS a s jednotlivými starosty domluví konkrétní využití finančních prostředků. Peníze jsou primárně určené pro nákup zdravotnického vybavení pro personál v první linii. „Že se k pomoci potřebným sami vodohospodáři rozhodli, je obdivuhodné. Věřím, že peníze budou sloužit ve zdravotnictví těm nejvíce potřebným,“ dodal Petr Bendl

Autor: Lucie Steinerová