Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Středočeští záchranáři dostanou peníze na nákup deseti nových sanitek

Úterý, 31. března 2020 07:30

Deset nových sanitních vozů typu B, které slouží pro akutní výjezdy a pro zajištění přednemocniční neodkladné péče, si bude moci koupit Středočeská záchranka. Rada kraje totiž odsouhlasila využití fondu investic pro rok 2020-2021 v celkové výši 30 milionů korun právě na nákup vozů pro záchranáře.

Středočeští záchranáři dostanou peníze na nákup deseti nových sanitek (Ilustrační foto: Václav Porkát)

„Nákup a dodávka nových sanitek včetně zástaveb umožní záchranné službě nahradit stávající vozy, které již mají najeto mnoho tisíc kilometrů a budou sloužit jako záložní pro případ poruchy nebo autonehody. Všechny totiž splňují požadavky současné moderní medicíny při poskytování přednemocniční neodkladné péče,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk s tím, že měsíčně sanitky najedou zhruba šest tisíc kilometrů. „V případě odlehlých stanovišť záchranné služby, která transportují pacienty do poměrně vzdálených nemocnic, je roční počet najetých kilometrů ještě větší,“ dodal radní.

Tento typ sanitek slouží k akutním výjezdům. Jejich vnitřní zástavby zahrnují výbavu na takové úrovni, aby bylo možno pacienta před transportem stabilizovat. Mezi výbavu patří defibrilátor-kardiostimulátor, nosítka, vakuová matrace, scoop rám, krční límce, dlahy, tlakový monitor, pulzní oxymetr, odsávačku, termofólii, infuzní pumpu, přikrývku, plicní ventilátor, průtokoměr, kyslíkové lahve, sterilní a nesterilní rukavice, sterilní a nesterilní obvazový materiál, injekční stříkačky a jehly, ampule s léky, infuzní sety, spojovací hadičky, gumové škrtidlo, laryngoskop, zdravotnické nástroje a další vybavení.

Autor: Helena Frintová