Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští strážníci řešili opilé řidiče a osoby v pátrání

Úterý, 31. března 2020 08:00

Městští strážníci měli v Kladně o uplynulém víkendu plné ruce práce s opilci za volantem, kteří zavinili několik dopravních nehod. Do rukou státní policie také předali několik osob, po kterých bylo policií vyhlášeno pátrání.

Kladenští strážníci řešili opilé řidiče a osoby v pátrání (Ilustrační foto: KL)

„Pozornost hlídky upoutal řidič motorového vozidla projíždějící ulicí Nad Vápenkami. Vozidlo nemělo rozsvícená světla a řidič nedával znamení o změně směru své jízdy. Strážníci vozidlo zastavili a po řidiči požadovali předložení dokladů potřebných k řízení. Mladík předložil pouze osvědčení o registraci vozidla, řidičský průkaz nemohl předložit, protože ho vůbec nevlastní. Na místo byla přivolána Policie České republiky, která si celý případ převzala k dalšímu šetření,“ uvedla k prvnímu případu mluvčí kladenské městské policie Alena Purkytová.

O několik hodin později přijal operátor tísňové linky strážníků oznámení o dopravní nehodě v ulici Sevastopolská. Zde řidič naboural několik zaparkovaných vozidel. „Hlídka na místě zjistila, že řidič, který nadýchal 2,65 promile alkoholu v dechu, svou jízdou poškodil tři zaparkovaná vozidla. Jedno z poškozených aut nárazem skončilo mimo parkoviště v trávníku. I tento řidič skončil v rukách přivolané hlídky policie,“ říká k druhému případu mluvčí Purkytová.

Další oznámení se týkalo vozidla zaparkovaného na přechodu pro chodce v ulici Hřebečská. „Hlídka na místě zjistila dodávku, která blokovala přechod. Ve vozidle seděli dva muži. Na výzvu strážníků oba předložili své doklady a muž, sedící na místě řidiče, také doklady, potřebné k řízení motorového vozidla. Strážníkům oba tvrdili, že se byli napít a teď ve vozidle pouze odpočívají. To se ale podle zjištění záznamů z kamerového systému nezakládalo na pravdě. Oznamovatel znovu telefonoval a sdělil, že si muži ještě před příjezdem hlídky vyměnili místo. Řidičem byl muž, sedící na místě spolujezdce. Lustrací obou osob se ukázalo, že právě řidič je v hledáčku Policie České republiky. Ta si muže od strážníků převzala k dalšímu šetření,“ popsala třetí případ Alena Purkytová.

Další případ pak strážníci předávali k dořešení policii v neděli. Nehodu oznámila obyvatelka jednoho z domů v ulici Husova. „Uvedla, že je zde poražená lampa veřejného osvětlení. Hlídka na místě zjistila kromě poražené lampy také nabourané vozidlo. Řidič se však na místě nezdržoval. Lustrací byl zjištěn majitel vozidla a celou záležitost si převzala opět Policie České republiky k dořešení,“ ukončila mluvčí Alena Purkytová.

Autor: (red)