Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

I v nouzovém stavu Kladno dál pracuje na modernizaci železnice

Pátek, 3. dubna 2020 07:20

Modernizace železničního spojení největšího středočeského města s Prahou se nezastavilo ani v těchto dnech. Zástupci města Kladna se i nadále s Ministerstvem dopravy i Správou železniční dopravní cesty snaží vyjednat co nejpřijatelnější řešení projektu pro řidiče, pěší, cyklisty i rezidenty.

I v nouzovém stavu Kladno dál pracuje na modernizaci železnice (Foto: KL)

Dráha intenzivně řeší hlukové stěny a možnost jejich redukce s hygienickou stanicí. Architektonická podoba stanic je rozpracovaná podle městských požadavků a už teď je na míle vzdálená od poněkud futuristického původního návrhu, který by ovšem stál zbytečně moc peněz jak v realizaci, tak v údržbě. Projektanti pracují i na dalších klíčových „detailech“, jako je třeba propojení zimáku a Sletiště.

Dráhy se také obávají špatného stavu nádražní budovy Ostrovec a chystají se objednat statické posouzení. Městští úředníci však žádný zásadní konstrukční problém neobjevili a pevně doufají, že posouzení proběhne objektivně.

„Absolvovala jsem dvě samostatná jednání s vlastníky pozemků u dráhy, kde by bylo s minimálními problémy možné zbudovat podchod bezkolizně vzhledem k budově. V obou případech jsem bohužel neuspěla. V jednom případě jsem doslova narazila a v druhém případě majitel vznesl požadavek na směnu za hodnotou zcela nesouměřitelný pozemek,“ uvedla na svém profilu zastupitelka pro oblast rozvoje a územního plánování Anna Gamanová.

Gamanová zároveň potvrdila, že posouzení historické hodnoty budovy neproběhne. „Historická hodnota je zřejmě věc, která prozatím v českém kontextu znamená buď status památky anebo odsouzení k demolici, až na pár čestných majitelů a jejich respektu k odkazu předků. Jestli se jednou z těchto výjimek stane i naše nádraží, je prozatím stále otevřené.“

Autor: (red)