Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V domově s pečovatelskou službou ve Slaném je potvrzen první nakažený

Úterý, 31. března 2020 07:50

Všichni, ale především starší lidé by se měli chránit před nákazou Covid-19. To se bohužel nepodařilo ve slánském domově s pečovatelskou službou. V penzionu Na Sadech byly potvrzeny dva případy nákazy. Z preventivních důvodů skončili další lidé v karanténě. Slaný má už potvrzeného také jednoho vyléčeného.

V domově s pečovatelskou službou ve Slaném je potvrzen první nakažený (Foto: KL)

Informaci o nákaze přinesl starosta města Slaného Martin Hrabánek na svém profilu. Zároveň zdůraznil, že v minulých dnech dělalo město všechny kroky k minimalizaci šíření nemoci. „Vytvořili jsme síť dobrovolníků, kteří pomáhají šít roušky a zásobovat občany potravinami, nakoupili jsme dezinfekci, začali dezinfikovat město a udělali mnoho dalších aktivit. I naše nemocnice dokončila přípravu Covid oddělení a je připravena případně hospitalizovat pacienty nakažené koronavirem Covid-19 z naší spádové oblasti,“ uvádí Martin Hrabánek.

„V neděli jsem dostal bohužel zprávu, že v našem domově s pečovatelskou službou Na Sadech máme jeden pozitivní test na Covid-19. Dalších sedm obyvatel tohoto domu je proto z preventivních důvodů v karanténě. Zároveň Krajská hygienická stanice eviduje v našem městě ještě několik dalších pozitivně potvrzených případů, které mají v tuto chvíli převážně lehký průběh onemocnění,“ sdělil také starosta Hrabánek.

Během pondělí 30. března byl v domově bohužel potvrzen druhý případ nákazy novým typem koronaviru. Slaný situaci konzultovalo s Krajskou hygienickou stanicí a následně bylo rozhodnuto, že dům bude uzavřen a obyvatelé zůstanou v karanténě.

„Apeluji proto opět na všechny občany města, aby dodržovali všechna nařízení a doporučení, zejména nošení roušek a dezinfekci rukou. Pokud je to jen trochu možné, zůstávejte doma a omezte návštěvy nákupních center. Pomůžete tak minimalizovat šíření nemoci. Myslete na to, že rouška není sto procentní ochranou, pouze snižuje riziko nákazy,“ upozorňuje Hrabánek.

„Velký dík patří všem, co dodržují nařízení a jsou tím ohleduplní ke všem občanům. Moc děkuji těm, co se snaží pomáhat ostatním, ať už to dělají v rámci svých dobrovolných aktivit nebo v rámci výkonu své profese,“ uzavřel slánský starosta Martin Hrabánek.

Autor: (red)