Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Vězni z Vinařic se zapojili do šití roušek

Pondělí, 30. března 2020 07:10

Roušek je v dnešní době stále nedostatek. Do jejich výroby se proto zapojili i vězni z Vinařic. Na dvaceti šicích strojích se střídá šestatřicet odsouzených. Denně vyprodukují okolo 500 kusů. V této chvíli jich věznice ušila téměř 6 500.

Vězni z Vinařic se zapojili do šití roušek (Foto: VSČR)

Primárně věznice zásobují samy sebe, roušky již mají příslušníci, zaměstnanci i vězněné osoby. Proto začala distribuce i do jiných míst.

„Začali jsme šít ve čtvrtek 19. března a během prvního dne vězni vyrobili, vyprali, vysušili a vyžehlili 700 kusů. V začátcích výroby jsme zásobovali rouškami věznice Oráčov a Ostrov, též jsme šili roušky pro kladenskou nemocnici. Postupně jsme otevřeli další pracoviště, které jsme vybavili šicími stroji,“ řekl ředitel vinařické věznice Miroslav Hadrava.

Šití roušek probíhá v rámci aktivit, brigád a dobrovolnosti a věznice se tak zapojila do projektu Kladno šije a úzce spolupracuje s organizacemi, jako je neziskovka Rubikon nebo společnost  A-giga. „V rámci těchto spoluprací věznice také získává materiál na šití roušek. Roušky v současné době šije všech pětatřicet věznic v České republice,“ sdělila Petra Kučerová, mluvčí Vězeňské služby České republiky.

Autor: (red)