Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Nemocnice ve Slaném je připravena na příjem Covid pacientů

Pondělí, 30. března 2020 07:30

Nemocnice Slaný v souladu s nařízením ministra zdravotnictví a ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí dokončila přípravu Covid oddělení a je od minulého pátku připravena hospitalizovat pacienty s onemocněním Covid-19.

Nemocnice ve Slaném je připravena na příjem Covid pacientů (Foto: Jitka Krňanská)

„Pro Covid oddělení je vyhrazena, hermeticky uzavřena a od zbytku nemocnice oddělena vstupním a výstupním filtrem jedna stanice interny a interní JIP s maximální kapacitou devíti ventilovaných pacientů a 18 pacientů na oxygenoterapii,“ říká ve své zprávě ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček.

Od středy 1. dubna bude i slánská porodnice připravena na porody Covid pozitivních rodiček. Nemocnice by je měla přijímat dle spádové oblasti. 

„Personál absolvoval důkladná školení a je vybaven všemi ochrannými pomůckami, které nemocnice z větší části získala vlastní cestou s přispěním řady sponzorů, část pomůcek pochází z vládní distribuce realizované Středočeským krajem. Děkujeme našim zaměstnancům za nasazení a obětavost a všem našim přispěvatelům za ochotu pomoci nám a našim pacientům,“ uzavřel ředitel Votoček.

Autor: (red)