Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Našla jsem v jezírku munici, nahlásila žena policistům na Kladensku

Pondělí, 30. března 2020 07:50

Munice, kterou žena nalezla, se nacházela na celkem kuriózním místě. Byla totiž v jezírku, které je v zámeckém parku v obci Budeničky. Na místo policisté zavolali pyrotechnika, ten nález odvezl k likvidaci.

Našla jsem v jezírku munici, nahlásila žena policistům na Kladensku (Ilustrační foto: PČR)

Žena nález munice ohlásila přímo na služebnu zlonických policistů. Ti se okamžitě vydali na místo nálezu, aby ho zajistili. Poté byl přivolán pyrotechnik. Ten v jezírku nalezl ještě další kusy válečné munice.

„Celkem se jednalo o 14 kusů nábojů, tři kusy ručních granátů, jeden kus granátu vzor 39 a tři kilogramy malorážové munice. Zajištěná munice byla z místa nálezu převezena k likvidaci,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová a dodala: „Při manipulaci a zajištění válečné munice nedošlo k žádnému zranění osob.“

Policie upozorňuje občany pro jejich bezpečnost, aby při nálezu jakékoliv munice vždy místo oznámili na policejní služebnu a do příjezdu policejní hlídky se zdržovali od místa nálezu v dostatečné  vzdálenosti. V žádném případě s municí nemanipulujte a především se ji nesnažte sami převážet. O možném nálezu munice je třeba poučit i děti, aby věděly, jak se mají v takové situaci zachovat a zůstat v bezpečí.

Autor: (mv)