Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kluci dostávají každý týden individuální plán, přiblížil situaci trenér fotbalistů Jan Pejša

Pondělí, 30. března 2020 07:40

Nákaza novým koronavirem paralyzovala Česko a zastavila všechny sportovní soutěže v zemi. Fotbalisté Kladna stihli z jarní části divize odehrát pouhý jeden zápas a nyní čekají na finální verdikt. Zatím se připravují individuálně a jsou připravení i na variantu, že by se dohrávalo v létě, prozradil v rozhovoru pro Kladenské listy jejich trenér Jan Pejša.

Čekáme, co bude. Kluci dostávají každý týden individuální plán, přiblížil situaci trenér fotbalistů Jan Pejša (Foto: KL)

Vy jste původně druhý jarní zápas měli hrát bez diváků, nakonec se ale zrušil úplně…

Když byla situace ještě relativně klidná, tak jsme se normálně připravovali na další zápas. Když potom zakázali účast nad sto lidí, tak přišly změny, které ale měli na starost hlavně lidé z našeho vedení. Organizovalo se to podle toho, ale situace se měnila každým dnem. Najednou to zrušili, nikdo asi nečekal, že to přijde s takovou rychlostí. My to musíme respektovat. Všechno jde stranou, první na řadě je zdraví všech.

Některé sporty ukončily soutěže úplně, jiné je jen přerušily. Jak je to s fotbalovou divizí?

Zatím to není rozhodnuté. Dnes jsem si přečetl, že na Slovensku všechny soutěže od třetí ligy níž včetně mládeže anulovali. U nás se to týká českého svazu, který stále čeká. Čas na rušení nebo nerušení stále je. Je to otevřené.

Vy víte od svazu nějaký termín, do kterého by mělo být jasno?

Ne, zatím se neví. Všichni čekáme, co bude nebo nebude.

Dovedete si vy osobně představit, že by se soutěž dohrávala v ledě?

Stát se samozřejmě může všechno. Když někdo přijde s nějakým návrhem a schválí se to, tak na nás je jen to, že to musíme respektovat. Alternativ je spousta – dohrát to v létě, anulovat to, nechat dosavadní výsledky… Na to já jsem malý pán.

Pokračování by ale bylo určitě hodně ovlivněné výpadkem tréninků…

Samozřejmě. Situace je ale pro všechny stejná. Bylo by to regulérní, protože všichni jsou na tom v tomto ohledu stejně.

Jak jste to udělali vy s přípravou hráčů? Dali jste jim plán na individuální trénink?

Samozřejmě. Kluci dostávají každý týden individuální plán. Jsme spolu spojení přes aplikace, takže vím, jestli byli nebo nebyli trénovat. Je to atypické, ale kluci každý týden vědí, co mají dělat a čemu se věnovat. To se netýká jen áčka, stejné je to u mládeže. Určitým stylem se kondice udržovat dá.

Co takový plán obsahuje?

Je tam individuální cvičení plus by třikrát až čtyřikrát týdně měli mít běžecké tréninky. Někteří kluci mají víc možností, jiní míň. Není to striktní. S ohledem na situaci to tak ani být nemůže. Nejsou to profesionální fotbalisté, takže jim nemůžu nakázat, že půjdou běhat. Je to na každém z nich, ale ve většině případů to dodržují.

Autor: (fa)