Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V kladenské ČSAD MHD je překladiště dezinfekce pro celý kraj

Pondělí, 30. března 2020 07:00

V areálu dopravce ČSAD MHD Kladno vzniklo v minulém týdnu překladiště dezinfekce pro celý Středočeský kraj. Ze stejného místa se distribuují i roušky a respirátory.

V kladenském ČSAD MHD je překladiště dezinfekce pro celý kraj (Foto: KL)

Úřad Středočeského kraje zajistil pro autobusové dopravce třináct tisíc litrů dezinfekce. Ty centrálně uskladnil v areálu ČSAD MHD Kladno. Odtud je zajištěna distribuce pro jednotlivé dopravce zajišťující dopravní obslužnost. V případě potřeby budou následovat další dodávky podle požadavků, které budou kraji předloženy.

Do kladenského ČSAD MHD si postupně přijelo pro dezinfekci, roušky a respirátory dvaadvacet dopravců ze středních Čech. Samotná kladenská společnost zaměstnává čtyři sta padesát pracovníků, z toho je tři sta řidičů. Všichni roušky mají a polovina z nich nosí respirátory. Dopravce disponuje sto osmdesáti autobusy. Na své linky jich vyjíždí momentálně okolo sto třiceti. Městské autobusy nyní jezdí ve víkendovém režimu a další regionální spoje v prázdninovém tempu.

ČSAD MHD Kladno učinilo již před časem opatření v souvislosti s možnou nákazou koronavirem. Byl omezen například kontakt cestujících s řidičem uzavřením předních dveří. Jízdenky se v autobuse neprodávají. Autobusy jsou denně čištěny dezinfekcí a ozonérem.

Autor: (mv)