Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

I v této těžké době nezapomínejme na bezpečný pohyb v silničním provozu!

Neděle, 29. března 2020 09:30

Přestože mnozí z nás trávíme v těchto dnech pracovní i volný čas doma a zaměřujeme svoji pozornost na informace o ochraně proti koronavirové nákaze, neměli bychom rezignovat na všeobecná bezpečnostní pravidla, na jejichž platnosti současný stav nic nemění. Nesmíme zapomínat, že nikam nezmizela ani pravidla bezpečného provozu na pozemních komunikacích ani jiná další. Jsme v tom společně i na silnici.

I v této těžké době nezapomínejme na bezpečný pohyb v silničním provozu! (Ilustrační foto: KL)

Život se nezastavil. Stále cestujeme do práce, k lékařům či na nezbytný nákup potravin, drogerie a léků. Silniční provoz je relativně klidný, vážné situace jsou vlivem uzavření hranic spíše na hraničních přechodech a v jejich okolí. Ale mějme i tak na paměti, že cestování trvá. V silničním provozu jsou stále řidiči, chodci, cyklisté. Buďme k sobě nejen v těchto dnech v provozu tolerantní, ohleduplní a zodpovědní. Chovejme se podle pravidel, radí policisté.

Zapomínat bychom neměli ani na ty, kteří se s pravidly teprve postupně seznamují, a to zejména ve školním prostředí. Jsou to děti, které se ve školách mimo klasických vzdělávacích oblastí učí i bezpečnému chování na silnici a v jejím okolí. Vzdělávají se průběžně jak prostřednictvím pedagogů, dětských dopravních hřišť, tak i prostřednictvím policejních preventistů a dalších organizací.

Výpadek školní docházky by ovšem nemusel a neměl znamenat výpadek v dopravní výchově. Jde to i v rodinném kruhu. Udělejte si čas na předávání základních pravidel a bezpečnostních doporučení souvisejících se silničním provozem a osobním bezpečí. Věnujte volný čas, kterého máme nyní často nazbyt, ke vzdělávání dětí v dopravní bezpečnosti.

ZDE máte několik tipů a rad, jak začít.

Autor: Zuzana Pidrmanová