Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kvůli karanténě jsem si začal číst, to jsem dělal naposledy před maturitou, směje se Štěpán Bláha

Sobota, 28. března 2020 10:00

Hokejistům v Evropě, a tedy i v České republice, končí smlouvy 30. dubna. Mnozí o své budoucnosti stále nemají jasno, což však není případ útočníka Štěpána Bláhy. Rytíři na něj uplatnili opci, a tak poctivý forvard bude v kladenském týmu pokračovat. Už teď se na to velmi těší a volno v karanténě si zkracuje sledováním filmů, čtením knih a také tréninkem.

Kvůli karanténě jsem si začal číst, to jsem dělal naposledy před maturitou, směje se Štěpán Bláha (Foto: Josef Poláček)

Jak tě těší, že pokračuješ na Kladně?

Jsem rád, že budu na Kladně pokračovat, že klub opci uplatnil. Jediné, co se mi teď honí v hlavě, je natěšenost na novou sezonu. Sám se těším na to, jak to bude vypadat. Vím, že budeme muset jako tým hodně bojovat a udělat dobré výsledky.

Můžeš popsat, co se u tebe konkrétně dělo v rámci hokeje od posledního zápasu do znovu podepsání smlouvy s Rytíři?

Vedení nám avizovalo, že tak, jako každý rok, proběhnou schůzky s hráči. Při těch jsme se dozvěděli vize obou stran. Kvůli probíhající karanténě jsme tedy komunikovali převážně po telefonu.

Normálně byste teď trénovali, což kvůli karanténě není možné. Jak tedy nucené volno trávíš?

Jsem samozřejmě doma s tím, že si jdu tak akorát nakoupit, abych byl v co nejmenším kontaktu s lidmi. Každý den si čtu zprávy, abych byl v obraze o tom, jaká jsou nová nařízení, a abych věděl, jak se situace vyvíjí. Doufám, že to co nejdříve pomine, abychom si zase mohli společně užívat hokeje.

A jak teď vypadá tvůj denní program?

Většinou si pouštím nějaké filmy a trénuji. Dokonce jsem začal číst knížky, což je hodně mimořádná situace. Naposledy jsem četl v maturitním ročníku (směje se). Když už není vůbec co dělat, jdu se někam projít. Pak přijdu domů a dělám nějaké věci do školy.

Zmínil jsi knížky a filmy. Máš rozečteno a rozkoukáno něco konkrétního?

Knížky čtu hlavně válečné, válečná dramata. U filmů je to různé, podle nálady. Někdy vstanu a koukám na horory, jindy zase na pohádky. Všehochuť.

Mluvil jsi také o tom, že děláš věci do školy. Do které?

Studuji soukromou vysokou školu ekonomickou. Teď to tam probíhá tak, že do školy nikdo nesmí a my tak máme samostudium. Sami čekáme, jak se to vyvine. Je stále možné, že ještě stihneme zkoušky, případně se dozvíme nový termín zkouškového období.

I tréninkové možnosti jsou teď značně omezené, jak tedy trénuješ?

Chodím běhat a doma cvičím cviky s vlastním tělem, protože do posilovny se nesmí. Kondiční trenér Miky Obrtel si s tím i tak poradil a udělal nám alternativní tréninkový plán, takže pořád je co dělat.

Hokejka je tedy opřená v koutě, nebo s tvými bratry máte doma nějaký prostor třeba na střelbu?

Na to u nás doma není prostor (usmívá se).

Autor: Lukáš Jůdl