Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Psí útulek Bouchalka představuje Amiga, chcete ho?

Sobota, 28. března 2020 09:00

Protože pejsků v útulku Bouchalka postupně neustále přibývá, připravily Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky pro své čtenáře další pokračování seriálu, ve kterém představí „hafana“, kterého si můžete adoptovat, nebo vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Amigo.

Psí útulek Bouchalka představuje Amiga, chcete ho? (Foto: Psí útulek Bouchalka)

Amigo je pejsek starý přibližně jeden až dva roky. Kdybychom ho měli zařadit k nějakému plemenu, tak nejblíže má ke kříženci staforda s pitbullem a díky jeho místy strakaté srsti bychom se nebáli hádat, že také s leopardím psem. Ze všech těchto plemen si Amigo, vzal jen to nejhezčí a nejzajímavější a výsledek opravdu stojí za to!

Amigo je pejsek přátelský k lidem, velmi hodný a laskavý. Má lidi rád a je to na něm vidět. V kostce by se dal shrnout jako klasický, akční, hyperaktivní a neposedný bullík. Amigo, netouží po ničem jiném, než po vaší pozornosti a lásce. A když ji má, je z něho ten nejlepší pejsek pod sluncem.

Amigo zatím neví, co je to socializace a na ostatní zvířata se zatím moc netváří, neví, jak se k nim má chovat a co od nich může čekat. Stejně tak to má s ostatními pejsky – někteří mu sednou, to je pak po problému, ale někteří ne, záleží tedy na vzájemných sympatiích a povaze druhého pejska. Nový majitel bude muset určitě počítat s tím, že je potřeba Amiga provést socializací od úplného začátku. Výchovou je zatím také zcela nepolíbený, takže i v této oblasti, bude potřebovat všechno dohnat a dopilovat.

Amigo je vhodný pouze do tepla, může tedy k baráčku se zahradou, ale s bydlením uvnitř a také může do bytu. Nebyl by problém ho adoptovat, pokud máte děti, ale musí být už rozumné, ideálně starší patnácti let. Rodiče samozřejmě musí fungovat jako stěžejní bod pro fungování pejska s dětmi.

Amigo se určitě hodí k aktivním lidem, sportovně založeným, kteří ho budou brát s sebou na výlety nebo s ním budou dělat psí sporty. Naopak se nehodí, ke starším lidem, je to silák a kus psa, se kterým bude potřeba dohnat všechno, co zatím zameškal.

Odkaz na album pejska naleznete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Jana Tichá