Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Město Kladno dostalo pět tisíc respirátorů od Teplárny Kladno

Pátek, 27. března 2020 16:05

V pátek dopoledne převzal primátor Kladna od generálního ředitele Teplárny Kladno Milana Prajzlera pět tisíc respirátorů. Městu je daroval Pavel Tykač, majitel skupiny Sev.en Energy, která od minulého roku vlastní kladenskou teplárnu. Respirátory budou rozděleny mezi zdravotníky, městskou policii a zaměstnance v sociálních službách i mateřských školách. 

Město Kladno dostalo pět tisíc respirátorů od Teplárny Kladno (Foto: MMK)

„Velmi si cením dlouhodobě výborné spolupráce a za respirátory patří firmě velké poděkování. Rozdělíme je mezi ty v první linii, kterým se těchto ochranných pomůcek nedostává. Myslím tím především lékaře a ostatní personál zdravotnických zařízení včetně praktických lékařů, dětských lékařů, stomatologů, případně i ostatních ambulantních ordinací, městskou policii, pracovníky v lékárnách, v sociálních službách a samozřejmě ve školkách, které máme v provozu,“ řekl primátor Dan Jiránek.

Jedná se o čtyřvrstvou obličejovou masku, která splňuje normu filtrační třídy N95 s účinností ochrany 95 procent a více. Odpovídá třídě FFP2, tedy té nejvyšší, kterou lze aktuálně v komerčním prostředí pořídit. Maska v sobě spojuje funkci roušky a respirátoru, chrání před nákazou nositele i jeho okolí. Filtry dané třídy jsou doporučeny Světovou zdravotnickou organizací jako možná ochrana proti nákaze Covid-19.

Praktičtí lékaři, lékaři pro děti a dorost, stomatologové a lékárníci si respirátory mohou vyzvednout v pondělí 30. března mezi 12. a 15. hodinou v Základní škole Vašatova. Je nutno použít boční vchod z ulice Vašatova.

Město Kladno dostalo pět tisíc respirátorů od Teplárny Kladno (Foto: MMK)

Autor: Lucie Steinerová