Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Vyhlášky města je nutné dodržovat i v této době, apelují kladenští strážníci

Pátek, 27. března 2020 07:10

Kladenští strážníci řeší prakticky každý den několik případů, kdy lidé na veřejnosti konzumují alkohol. Porušují tak obecně závaznou vyhlášku, která přímo zakazuje požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích, a to z důvodu udržení veřejného pořádku.

Vyhlášky města platí i v této složité době (Foto: MP Kladno)

„Někteří z obyvatel našeho města si asi myslí, že v této složité době přestaly platit vyhlášky vydané magistrátem. To ale není pravda!“ podotýká mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová. Důvodem výtky jsou každodenní případy, kdy kladenští občané na veřejnosti konzumují alkohol. Jejich omluvou bývá v drtivé většině případů fakt, že restaurační zařízení jsou zavřená a oni si pouze chtěli dát skleničku. Tu si však musí každý vypít doma.  

Strážníci také narážejí na případy, kdy majitelé restaurací nedodržují vládní nařízení, nebo se je snaží obejít.

Majitel jedné kladenské restaurace si zákaz provozování restaurace vyložil po svém. Kromě jídla vydávaného okénkem prodával také čepované pivo, které si pak skupinky zákazníků vypily na předzahrádce. „Strážníci ho několikrát upozornili, že jeho počínání je v rozporu s nařízením vlády. Když ani po dalším upozornění hlídkou muž neuposlechl, oznámili jeho chování strážníci správnímu orgánu. Zde mu pak ve správním řízení hrozí pokuta ve výši až tří milionů korun,“ varuje mluvčí Purkytová.

Autor: (kh)