Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenský poslanec Munzar: Vláda podtrhla živnostníky

Pátek, 27. března 2020 07:20

Vojtěch Munzar je ekonom a politik, působil také jako náměstek ministra životního prostředí České republiky a od října 2017 je poslancem Poslanecké sněmovny. Dlouhá léta fungoval i jako zastupitel Kladna. Nyní otevřeně kritizuje vládu za to, jak se postavila k živnostníkům.Podnikatelé nebo firmy totiž nebudou mít možnost žádat o náhradu škod, které jim způsobí opatření vyhlášená v souvislosti s nouzovým stavem. Opatření byla v první fázi vyhlášena na základě krizového zákona, v tomto případě by podnikatelé i firmy nárok na náhrady škod měly. Ale nově jsou vydaná opatření s platností do 1. dubna vyhlášena ministerstvem zdravotnictví, a to na základě zákona o ochraně veřejného zdraví, což nárok na náhradu způsobených škod firmám nedává.

„Očekávání je v ekonomickém rozhodování důležitý faktor. Když firmy a podnikatelé budou vědět, jaké kompenzace budou mít, budou se snažit udržet své zaměstnance. Pokud OSVČ budou vědět, že ekonomicky ustojí výpadek příjmů, budou se snažit zachovat si své živnosti,“ říká Vojtěch Munzar.

„Vláda má přijít s plánem skutečných kompenzací, programem pomoci podnikatelům. S výhledem pro OSVČ, firmy, zaměstnavatele a tedy i jejich zaměstnance, jak překonat období nouzového stavu. A také s kroky, které co nejrychleji pomohou lidem se ekonomicky vzpamatovat,“ komentuje dále Munzar.

„Na to by se vláda měla soustředit. Rozhodně ne na vymýšlení právnických kliček, jak se vyhnout kompenzacím za škody. To rychlému obnovení ekonomické síly střední třídy a důvěře v rozhodování vlády nepřispěje. Protože tohle je podraz,“ uzavřel poslanec Vojtěch Munzar.

Autor: (red)