Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Koronavir znemožnil pořádání 29. ročníku Bitvy Libušín

Středa, 25. března 2020 07:30

V údolí pod bývalým hradištěm kněžny Libuše se měl letos v dubnu konat 29. ročník Bitvy Libušín. V souvislosti s opatřeními, které byly vládami evropských států zavedeny proti šíření infekčního onemocnění COVID-19, se bohužel v dubnu mezinárodní festival středověku neuskuteční.

Koronavir znemožnil pořádání 29. ročníku Bitvy Libušín (Ilustrační foto: KL)

Organizátoři bitvy dělali do poslední chvíle, co se dalo. Pořádali brigády na úpravu terénu, kontaktovali účastníky bojů a celou show se snažili naladit do posledního detailu. „Upřímně děkujeme všem, kteří stáli při nás, všem, kteří se účastnili brigád, kteří nabízeli pomoc, službu i angažmá v programu, všem, kteří věřili, že Bitva Libušín bude žít dál,“ řekl organizátor libušínské bitvy Josef František Král.

„Bohužel, v životě jsou ale i bitvy, které se vyhrávají jen těžko. A je třeba si přiznat, že dnes není čas k útoku ani ke zkřížení mečů. Dnes stavíme hradby, třeba i ty vozové, sledujeme situaci a čekáme, co bude. Je třeba si také přiznat, že akce takového rozsahu, jakou je festival Bitva Libušín, nemá šanci, aby se v adekvátním rozsahu konal letos v náhradním termínu. Není možné, aby se účastníci v takovém počtu sešli a ani nevíme, kdy bude možné, aby k nám mohli přijet účastníci zahraniční,“ vysvětlil Josef František Král.

Autor: (red)