Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ahlin se vrací do Švédska. Děkuji Kanonýrům, že mi splnili sen!

Středa, 25. března 2020 07:50

Byl prvním Švédem se zkušenostmi z nejlepší soutěže světa, který přijal angažmá v tuzemské 1. lize. Upoutal svým herním přehledem i knírkem, který pamětníkům vyvolal vzpomínky na hanbaté filmy z NDR. Ale především Joel Ahlin ukázal mnohým Kanonýrům cestu. Že florbalem můžete naplno žít, že i na „obyčejný“ trénink je nutné přijít koncentrovaný, že profesionální přístup je základ úspěchu. Příští sezonu ale pokračovat nebude. „Našel jsem v Česku hodně nových přátel, poznal tu lidi se skvělým srdcem, ale zůstanu ve Švédsku, protože se mi moc stýskalo po přítelkyni a těším se zpět do své práce,“ říká Ahlin.

Ahlin se vrací do Švédska. Děkuji Kanonýrům, že mi splnili sen! (Foto: Kanonýři Kladno)

Jak jste viděl sezonu Kanonýrů?

Když se podíváte na výsledky i samotné herní vystoupení, tak jsme odehráli několik opravdu skvělých zápasů, ale taky jsme zažili pár těch bídných. A já myslím, že dost podobné to bylo i s mými výkony – nahoru, dolů. Ale všichni jsme se soustředili na play off. Kvůli němu jsme v trénincích tvrdě dřeli a věřili, že právě v play off ukážeme naši skutečnou sílu. Z tohoto důvodu jsme teď smutní, že sezona skončila předčasně. Ale zdraví je přednější, a když vidíte, co se teď všechno děje kolem nás – v Česku i u nás ve Švédsku – tak to bylo chytré rozhodnutí. I tak cítím smutek, jak to všechno skončilo. Že se happy end nekonal.

Jaký byl pro vás život v Česku?

Moc příjemný. Poprvé v životě jsem mohl dálkově studovat univerzitu, což byla skvělá zkušenost. Zároveň všichni spoluhráči i lidi z klubu bylo moc přátelští a nápomocní. A je mi potěšením, že je mohu nazývat mými přáteli. Obecně jsem poznal, že lidi v Česku mají velké srdce a skvělý smysl pro humor.

Co jste říkal na chod klubu?

Není pochyb, že Kanonýři jsou silnou organizací a myslím, že jako tým jsme byli lepší a silnější, čím víc zápasů jsme hráli. Viděl jsem, že Honza (trenér Pazdera) má velmi profesionální přístup a tento přístup šíří po celém klubu. Ten je jednotný, dobře fungující.

Budete pokračovat i příští sezonu?

Vracím se do Švédska. Moc mi chyběla moje přítelkyně a taky se těším zpátky do práce. Snil jsem, že se přestěhuji do ciziny, že si zahraji florbal v jiné zemi a Kanonýři mi tento sen splnili. Moc rád bych využil tento rozhovor, abych poděkoval všem spoluhráčům, šéfům, vedení i malým Kanonýrům za úžasné chvíle, které jsem v Česku prožil.

Já zase mohu zprostředkovat chválu, kterou na vás spoluhráči v posezonních rozhovorech shodně pěli. Motivoval jste je svým přístupem.

Vážně? Tohle jsem od nich nečekal, a pokud to tak skutečně vidí a cítí, moc mě to těší. Věřím, že mnoho z nich dokáže ve florbalu velké věci

Doporučil byste angažmá v Česku či přímo na Kladně i jiným švédským florbalistům?

Absolutně! Byla to skvělá zkušenost ve skvělé zemi. Navíc myslím, že když se přestěhujete do ciziny, tak se nerozvinete jen jako hráč, ale i jako člověk.

Jak teď prožíváte současné dny?

Jsem už zpět ve Švédsku. I tady dominují zprávy o koronaviru a jsou to skutečně zvláštní chvíle. Lidé zůstávají doma, mnoho věcí a služeb, které obvykle považujete za něco přirozeného, jsou zavřené. Ale věřím, že tyto těžké týdny přečkáme ve zdraví, stejně to přeji i všem Kanonýrům.

Autor: Robert Sára