Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Pod parkem ZOO se připravují pozemky na propojení údolí a Panské louky

Úterý, 24. března 2020 08:10

Park ZOO dostal svoji novodobou tvář v roce 2017. Ve stejném roce byl také vybudován bezpečný přechod mezi Sítenským údolím a parkem. Město v loňském roce nechalo vypracovat studii, ze které vyplývá propojení na Panskou louku. Projekt v dnešních dnech dostává reálnější podobu.

Pod parkem ZOO se připravují pozemky na propojení údolí a Panské louky (Foto: KL)

Napojení Sítenského údolí na Panskou louku už bylo záměrem mnohých. O využití bývalé Nučické dráhy mluvil svého času také architekt Rys. Podobně jako mnozí jeho předchůdci ale narazil na fakt, že Kladno nevlastní všechny podzemky pod někdejší vlečkou. Ta postupně zarůstala, až se stala zcela neprostupnou. Vedení města však našlo způsob, jak se potížím s majetkovými poměry vyhnout. Kdyby ale v budoucnu soukromé pozemky město získalo, bude projekt rozšířen i o ně.

„V rámci budování projektu pro letošní rok je nutné připravit místo, a to vzhledem k tomu, že právě končí vegetační období,“ řekla Listům mluvčí magistrátu Kladna Lucie Steinerová.

Dalším problémem, se kterým se projekt potýkal, byla voda vyvěrající od přilehlých garáží. „Pokud to půjde, chceme z problému udělat příležitost a vodu vyvést na povrch do koryta podél nové cesty. Na Panské louce by díky tomu mohl vzniknout vodní prvek. Nečekejme veletok, ale každá voda, kterou se podaří zadržet v krajině, je dobrá,“ představil záměr města radní Lukáš Hanes.

V další fázi město plánuje vybudovat na Panské louce dětské hřiště, které nahradí již dříve zrušené hřiště v sídlišti Na Štěpánce. „Hřiště v zeleni teď samozřejmě chybí. Na Panské louce je na něj místa dost, a pokud by se umístilo dozadu k bývalé vlečce, křik dětí by zároveň nikomu neměl vadit,“ dodal Lukáš Hanes.

V budoucnu Kladno hodlá pokračovat v protažení pěší trasy až na ulici Milady Horákové. „Tam už nejsme na pozemcích města a bude to záležet na dohodě s majitelem,“ uzavřel radní pro rozvoj.

Autor: (mv)