Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Psí útulek Bouchalka představuje Silvetra, chcete ho?

Úterý, 24. března 2020 07:00

Protože pejsků v útulku Bouchalka postupně neustále přibývá, připravily Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky pro své čtenáře další pokračování seriálu, ve kterém představí „hafana“, kterého si můžete adoptovat, nebo vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Silvetr.

Psí útulek Bouchalka představuje Silvetra, chcete ho? (Foto: Psí útulek Bouchalka)

Silvetřík je nádherný osmiletý kříženec belgického ovčáka. Než si najde tu správnou cestu, bývá zpočátku nedůvěřivý a nejistý, ale kdo by se mu divil, taky neskáčeme cizím hned kolem krku.

Když se Silvetr rozhodne „že vás teda bere“, je z něj rázem vítací a mazlící zlatíčko. Není zvyklý na to, že s ním někdo manipuluje, takže stříhání drápků, vyčesávání srsti nebo koupání a otírání tlapek může být ze začátku trošku problém, ale po čase si zvykne na to, že to není nic špatného. Nicméně poslouchat Silvetr umí pěkně, stejně jako chodit na vodítku, v tom je přeborník.

V předešlém domově byl zvyklý žít nejspíše venku na zahradě, v novém domově by se tedy určitě za baráček se zahrádkou nezlobil. Kdyby měl také přístup do domu, rychle by si zvyknul na společnost a ocenil by, že může také zavítat za svými lidmi i domů. Jestli by si zvyknul v bytě? To je otázka, po nějaké době by to u majitele, který by mu pohyb na zahradě vynahradil, nejspíše šlo.

Silvetřík není vhodný pejsek do rodiny s dětmi, není na ně zvyklý a u něj by to díky tomu, jak je na sebe opatrný, ani s dětmi neklapalo. Naopak by mu nevadili starší majitelé. Silvetrovi by v novém domově nevadila psí kamarádka, ty má moc rád. S psími kluky si sedne pouze v případě vzájemných sympatií.

 Odkaz na album pejska naleznete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Jana Tichá