Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Libušínské švadlenky za pět dní ušily roušky pro celé město

Úterý, 24. března 2020 07:10

V Libušíně na Kladensku se lidé semknuli do pevného týmu a společnými silami ušili v těchto dnech nepostradatelné roušky pro celé jejich město. Zásobili tak místní prodejnu, poštu, úřad, seniory a také své sousedy. A to vše za neuvěřitelných pět dní.

Libušínské švadlenky za pět dní ušily roušky pro celé město (Foto: KL)

Iniciativu k šití roušek spustily v minulém týdnu tři maminky z Libušína. Díky jejích píli a výzvám na sociální síti se k nim hned vzápětí začaly připojovat další švadlenky a počet ušitých roušek se navyšoval. Minimálně se do výzvy zapojilo 13 švadlen a spousta dalších lidí, kteří pomáhali jinými způsoby.

„Moc děkuji švadlenkám a dalším dámám, co stříhaly, žehlily, připravovaly látky. Další ochotní lidé stáli fronty před galanterií, tiskli na 3D tiskárně, nosili látky, ve školce látku předsekávali, aby to šlo rychleji. A to všechno naprosto ZDARMA! Děkujeme i městu Libušín za podporu při nákupu materiálu,“ říká šťastně jedna z iniciátorek projektu Stanislava Bašatová.

Libušínské švadlenky začaly s šitím brzy, ještě předtím, než byly roušky povinnou záležitostí. A povedla se jim opravdu úžasná věc. Za pouhých pět dní vybavily rouškami celý Libušín!
„Už se nestává, že by nám to lidi brali z rukou, i když chápu, že potřeba roušek bude stále veliká,“ říká dále Stáňa Bašatová a dodává, že další roušky pro úřad, poštu i prodejnu potravin budou přibývat.

Autor: (kh)