Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

UCEEB z Buštěhradu daroval kladenské nemocnici respirátory

Úterý, 24. března 2020 07:40

Zdravotníci, kteří v těchto dnech stojí v první linii v boji s koronavirem, nutně potřebují tu nejlepší možnou ochranu, kterou trh nabízí. A tou jsou především ochranné respirátory typu FFP3 a desinfekční prostředky.

UCEEB z Buštěhradu daroval kladenské nemocnici respirátory (Foto: Foto: Archiv Lukáše Hanese)

Minulý týden zástupci kladenského magistrátu a městské firmy TEPO dodali dekontaminační a desinfekční prostředky pro tři otevřené školky, domovy pro seniory, nemocnici i elektrárnu. Pomáhají místní firmy i vědci z buštěhradského pracoviště UCEEB ČVUT.

„Magistrát byl připraven velice dobře. Bohužel jsme se nechali ukolébat vládou, kdy všechny ujišťovala, že zásoby má. Část svých zásob jsme rozdali tam, kde nebyli tak dobře připravení. Nyní jsme v situaci, kdy trh s některými produkty v podstatě zkolaboval. Tak vše řešíme v trochu polních podmínkách. Vše je závislé na osobních vztazích a je nutné reagovat okamžitě. Naprosto úžasní byli lidé z místní pobočky ČVUT UCEEB, kam jsem napsal o víkendu. V pondělí nám darovali několik desítek respirátorů pro nemocnici a aktuálně s nimi řešíme také možnost výroby dezinfekce, které je stále nedostatek,“ uvedl pro Kladenské listy radní Lukáš Hanes.

„Naštěstí tady máme pořád firmy, které se nesnaží vydělávat na cizím neštěstí a drží pro nás zásoby za normální ceny. Zároveň s tím se zvedla i ohromná vlna solidarity. I v této nelehké situaci se snaží každý pomáhat. Například kladenský Zanzibar daroval zdravotníkům a hasičům kávu a limonády, kavárna Rebels Coffee House nabízí složkám IZS kávu zdarma. Prostě kdo může, pomůže. Chtěl bych tímto všem, kteří pomáhají tuto situaci zvládnout, poděkovat,“ uzavřel radní Hanes.

UCEEB z Buštěhradu daroval kladenské nemocnici respirátory (Foto: Foto: Archiv Lukáše Hanese)
UCEEB z Buštěhradu daroval kladenské nemocnici respirátory (Foto: Foto: Archiv Lukáše Hanese)

Autor: (red)