Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Bojovníci TCB Gymu předali slánské nemocnici roušky a potraviny

Úterý, 24. března 2020 07:50

TCB Gym vede ve Slaném Mario Jarkas. Je to několikanásobný mistr České republiky v čínském boxu a kickboxu. Byl také vyhlášen sportovcem roku 2015. A právě on stojí za tím, že jeho bojovníci i v takto těžké a složité době myslí na ostatní. Jarkasův svěřenec, Patrik Nguyen, přišel za svým trenérem s nápadem pomoci slánské nemocnici. Roušky a potraviny předali v pondělí dopoledne.

Bojovníci TCB Gymu předali slánské nemocnici roušky a potraviny (Foto: Archiv Maria Jarkase)

Slánskou nemocnici v současné době trápí nedostatek zdravotnického materiálu. A současně všichni její zaměstnanci pracují více než na 100 procent. To si uvědomil fighter TCB Gymu Patrik Nguyen, a proto přišel za svým trenérem s návrhem, kterým by mohli alespoň trochu pomoci. „ Když za mnou Patrik přišel, nemohl jsem jinak, než souhlasit, protože to byl skvělý nápad,“ říká Mario Jarkas.

Síla myšlení…

„Do nemocnice jsme předávali roušky, které jsem nechal ušít, bylo to necelých 100 kusů. Věnovali jsme také různé druhy potravin, kávu, limonády nebo sušenky. A také energetické nápoje, aby měli pracovníci nemocnice ten správný náboj a sílu. Financoval jsem to z vlastní kapsy. Když dělám dobré skutky, neřeším peníze,“ uvedl na místě pro Kladenské listy Patrik Nguyen.  

Pětadvacetiletý Patrik je podnikatel, má vlastní obchod. Bojové sporty v jeho srdci zakořenily v roce 2011. Od té doby se od Maria Jarkase hodně naučil. Nejenom to, jak správně udeřit do soupeře, ale také jak správně udeřit při pomoci a na vlně solidarity.

„Patrika si nesmírně cením i vážím za to, jaký je to skvělý bojovník a člověk. V roce 2014 úspěšně reprezentoval naši zem a stal se z něj mistr světa v Kickboxu. Ve stejném roce byl vyhlášen jako třetí nejlepší sportovec. Já osobně bych mu dnes dal další ocenění. Ocenění velkého srdce. Dělá mi ohromnou radost, že mám u sebe v Gymu takovéto lidi, kteří nemyslí jen na sebe, ale i na ostatní. A protože lékaři dnes stojí v první bojové linii, bylo mi ctí jim alespoň trochu pomoci a předat věci, které Patrik sehnal a zaplatil,“ dodal dojatý Mario Jarkas.

Mario Jarkas je nejen bývalý několikanásobný mistr České republiky v čínském boxu a kickboxu, je to také úspěšný trenér bojových umění a organizátor galavečerů TCB Fight Night. A právě na dalším galavečeru v Slaném budou mít možnost lidé Patrika Nguyena vidět zápasit.

Bojovníci TCB Gymu předali slánské nemocnici roušky a potraviny (Foto: Archiv Maria Jarkase)
Bojovníci TCB Gymu předali slánské nemocnici roušky a potraviny (Foto: Archiv Maria Jarkase)

Autor: (mv)