Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Provozovna Kebabu v Kladně rozdává složkám IZS jídlo zdarma

Pondělí, 23. března 2020 12:37

Všechny složky integrovaného záchranného systému společně s lékaři a městskou policií se mohou nyní zdarma stravovat v kladenské provozovně Ahmed KEBAB. K vyjádření solidarity stravou zdarma se přidávají i další podniky z Kladna a okolí.

Provozovna Kebabu v Kladně rozdává složkám IZS jídlo zdarma (Foto: KL)

Kebab, jídlo rychlého občerstvení, které milují děti i dospělí. A právě tuto pochoutku mohou mít v těchto dnech zdarma lékaři, zdravotníci, strážníci, policisté nebo hasiči. Ahmed KEBAB, který má stánek v Kladně na třídě T. G. M., tímto způsobem reaguje na situaci okolo koronaviru a snaží se lidem v první linii takto poděkovat. „Všech, kterých se u nás jídlo zdarma týká, musí k nám přijít v uniformě nebo se prokázat průkazem, že se jedná o zdravotníka, lékaře nebo policistu. Jídlo si také mohou objednat na pracoviště, kam jim ho přivezeme. Číslo je: 775 215 858,“ řekl Listům zaměstnanec kladenské provozovny rychlého občerstvení.

Jídlo zdarma pro složky IZS nabízí v Kladně ale i další obchodníci s potravinami nebo rychlým občerstvením. Například pobočka „malého“ Tesca v Rozdělově, po vzoru některých Vietnamských prodejen, má na dveřích vylepené červené srdce. To je znamení k tomu, že lidé z první linie si mohou u nich vybrat svačinu, za kterou nemusí platit. Kladenská provozovna rychlého občerstvení Turbo pizza zase zaváží své výrobky do Oblastní nemocnice v Kladně. „Snažíme se pomáhat pracujícím v nemocnici, proto jsme uvolnili nějaký budget a naši pizzu teď do nemocnice dáváme zdarma. Chceme tím zpříjemnit práci lidem, kteří se starají o nemocné,“ uvedl pro Kladenské listy vedoucí pobočky Turbo pizza Adam Číž. Taktéž kavárna Rebels Coffee house nabízí již od minulého týdne v obou svých provozovnách kávu s sebou pro všechny členy IZS zdarma. Informaci redakci Listů potvrdila Mirka Kuncová z Rebels Coffee house.

Kladenské listy kontaktovaly i další obchodníky a provozovatele rychlých občerstvení i restaurací, aby zjistily, jestli budou také vyjadřovat svou solidaritu podobným způsobem jako Ahmed KEBAB, Turbo pizza nebo Tesco v Rozdělově. Odpovědi byly téměř totožné. „Ano, zvažujeme, že bychom jídlo nebo své výrobky rozdávali vybraným lidem zdarma,“ ovšem nedokázali ihned odpovědět, od kdy. Každopádně jak je vidět, Kladno se semklo a i v dalších dnech se můžeme těšit na dobré zprávy tohoto charakteru.

Provozovna Kebabu v Kladně rozdává složkám IZS jídlo zdarma (Foto: KL)

Autor: (mv)