Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Ředitel středočeské záchranky a 12 záchranářů jsou v karanténě

Pondělí, 23. března 2020 07:20

Ředitel středočeské ZZS Jiří Knor a spolu s ním dalších 12 záchranářů muselo o víkendu kvůli kontaktu s osobou nakaženou koronavirem nastoupit do karantény. Testy, které jim byly provedeny, byly u všech osob negativní. V karanténě však zůstávají.

Ředitel středočeské záchranky a 12 záchranářů jsou v karanténě (Ilustrační foto: KL)

Kvůli kontaktu s osobou, u které byla nákaza koronavirem potvrzena, muselo nastoupit do karantény 13 členů Zdravotní záchranné služby Středočeského kraje. Jedná se o ředitele Jiřího Knora a 12 záchranářů. Informaci Kladenským listům potvrdila mluvčí záchranky Petra Effenbergerová.

 U všech osob byly ihned provedeny testy na přítomnost nového typu koronaviru, které byly ve všech případech negativní. Skupina záchranářů podstoupí opětovné testy znovu za 14 dní. Do té doby zůstanou všichni nadále v karanténě. „Nastalá personální situace nijak neohrožuje poskytování přednemocniční péče obyvatelům Středočeského kraje,“ ujišťuje Effenbergerová.

Může se však stát, že tito záchranáři budou povolání do práce. A to v případě, že bude kvůli rychle se měnící situaci v republice ohrožen provoz středočeské záchranky.

„Ředitel ZZS SČK Jiří Knor bude beze změn vykonávat povinnosti, které souvisejí s funkcí ředitele středočeské záchranky,“ uvedla mluvčí Středočeského kraje Helena Frintová.

 „Jsem ráda, že se výsledky testů dozvídáme tak časně a velmi oceňuji, že jsme je pro členy IZS mohli získat v co nejkratším možném termínu,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, která zároveň ubezpečuje, že středočeští záchranáři disponují dostatečným množstvím ochranných prostředků.  

Autor: (kh)