Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Městská policie Kladno denně zápolí s přetíženou tísňovou linkou

Pondělí, 23. března 2020 07:50

Městská policie Kladno má v posledních dnech velmi vytíženou tísňovou linku 156. Lidé se na strážníky obrací častěji než jindy. Mnohdy se ale jejich poznatky nevyžadují okamžitý zásah. Hlídky městské policie musí v těchto dnech dohlížet především na dodržování nařízení vydané vládou a v neposlední řadě také na veřejný pořádek.

Městská policie Kladno denně zápolí s přetíženou tísňovou linkou (Foto: MP Kladno)

Mluvčí strážníků Alena Purkytová Kladenským listům sdělila jeden příklad z praxe, kdy byli strážníci voláni k případu, který nevyžadoval jejich zásah.

Na tísňovou linku se obrátil řidič osobního vozidla. Důvodem bylo parkování jiného vozidla před jedním ze supermarketů, toto vozidlo stálo na místě vyhrazeném pro zásobování. Zásobovací vozidlo potom muselo zůstat stát u kraje vozovky, a tak ztěžovalo průjezd parkovištěm. Bohužel v této době nebyla volná hlídka strážníků, řidiči tedy bylo operátorem tísňové linky doporučeno, aby se obrátil na Policii České republiky.

„Oznamovatel se začal rozčilovat, že takovou prkotinou nebude zatěžovat policii. Ale zapomněl, že mezi úkoly, které plní Policie České republiky, právě dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu patří! Strážníci se pouze podílí na dohledu nad bezpečností a plynulostí provozu na pozemních komunikacích. Proto dopravní přestupky oznamujte přímo na linku 158,“ vysvětlila mluvčí Purkytová.

Autor: (kh)