Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Poděkování primátora Statutárního města Kladna

Pátek, 20. března 2020 11:28

Poděkování primátora Statutárního města Kladna (Foto: KL)

Vážení spoluobčané, vážené firmy,

ze srdce děkuji vám všem, kteří nabízíte v nelehké situaci nouzového stavu pandemie koronaviru svou pomoc. Jsou vás už desítky, a to je pro mě ten největší důkaz sounáležitosti firem i jednotlivců v těchto náročných dnech u nás v Kladně. Dosud chod města a služby zvládáme vlastními silami. Všechny vaše nabídky ale samozřejmě registrujeme. Zároveň se omlouváme, že s ohledem na aktuální priority nezvládáme odpovídat na všechny vaše e-maily s nabízenou pomocí. Ujišťuji vás, že se ozveme hned, jak bude třeba. Děkuji za pochopení.

Obdiv a úcta patří samozřejmě také všem složkám Integrovaného záchranného systému, zaměstnancům nemocnic, policistům, řidičům v hromadné dopravě, prodavačkám a úředníkům a mnoha dalším profesím, které v současné době zajišťují chod města i státu. Právě pro ně jsme zajistili provoz tří mateřských škol ve městě s jasným cílem, zajistit péči o jejich děti, pokud nebudou mít jinou možnost. Cením si pozitivního přístupu úžasných ředitelek, učitelek a všech dalších, kteří v těchto školkách provoz zajišťují. 

V úzké a intenzivní koordinaci řešíme i další záležitosti spojené s kladenskou nemocnicí a Středočeským krajem, jmenovitě tímto děkuji radnímu Středočeského kraje JUDr. Bezděkovi. 

Moc si vážím i práce vás všech, kteří sami doma aktivně a dobrovolně šijete roušky, pro své rodiny, sousedy, řidiče hromadné dopravy a hlavně pro zdravotníky.

Velmi pozitivně vnímám, jak lidé dodržují doporučení a pokyny, Ať už ze strany radnice nebo vlády. Prosím, neberme to na lehkou váhu. Respektujme jeden druhého, chraňme sebe i své blízké všemi dostupnými prostředky.

Dík patří i Ministerstvu dopravy, které během týdne připravilo dotační program na zajištění desinfekčních prostředků pro hromadnou dopravu v městech, obcích a krajích. Já si velmi vážím rychlosti, jakou byl tento dotační program ve výši 100 milionů připraven a hlavně, že se vůbec zrealizoval. Nadstandardně intenzivně probíhala veškerá komunikace a děkuji všem, kteří se na tom podíleli. Zejména bych chtěl poděkovat náměstkovi Ministerstva dopravy Tomáši Čočkovi, který je člověk na svém na svém místě. 

Závěrem chci znovu zdůraznit, jak moc si vaší pomoci, pochopení a solidarity vážím.

Zůstávám tu pro vás, kdykoli bude třeba.

Váš Dan Jiránek.