Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Vláda schválila povinné nošení roušek

Středa, 18. března 2020 13:09

Vláda České republiky schválila povinné nošení roušek na veřejnosti. Některé města a kraje toto pravidlo již zavedly samy. Ministerstvo zdravotnictví dovolilo u těžkých případů použití experimentálního léku remdesivir.

Vláda schválila povinné nošení roušek (Foto: KL)

Dnes v noci dorazilo z Číny na kbelské letiště letadlo s rychlotesty. Ty se již rozváží po celé republice. Rozdělovat se také bude téměř 700 tisíc roušek, které byly zabaveny ve skladu jedné lovosické firmy.

Z Číny by měl také dorazit i další zdravotnický materiál. Jedná se především o respirátory. Do neděle by měla být zajištěna i patřičná dodávka roušek pro všechno obyvatelstvo v republice. Jakmile budou roušky dostupné, má být jejich nošení pro Čechy povinné.

V České republice je podle naposledy zveřejněných čísel 464 nakažených lidí. Tři se již uzdravili a dalších pět je ve vážném stavu na plicní ventilaci. Proto Ministerstvo zdravotnictví dovolilo u těžkých případů použití experimentálního léku remdesivir.

Vláda vyzývá Čechy, aby dodržovali stanovená opatření, především zákaz vycházení kromě cest do práce a na nákup. „Pokud to nepůjde po dobrém, budeme muset použít pořádkové jednotky,“ varoval přes media ministr vnitra Jan Hamáček.

Autor: (red)