Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští strážníci dohlíží na dodržování karantény

Středa, 18. března 2020 07:20

O víkendu vyrazily hlídky kladenských strážníků do ulic, aby dohlédly na dodržování pravidel, která nařídila vláda. Někteří lidé si vládní nařízení bohužel vykládají po svém.

Kladenští strážníci dohlíží na dodržování karantény (Ilustrační foto: KL)

Hlídky strážníků Městské policie Kladno se o víkendu vydaly do ulic, aby dohlíželi na dodržování krizových opatření, která v souvislosti se šířením nakažlivého viru vydala vláda České republiky.

Nemilé bylo překvapení strážníků, když na dětských hřištích potkávali maminky, které si tam vyrazily se svými dětmi. Na jednom z hřišť napočítala hlídka těžko uvěřitelných 60 osob.

Strážníci všechny upozornili na to, že je jejich chování v rozporu s Usnesením vlády, ale především, že tímto nezodpovědným chováním ohrožují nejen své vlastní zdraví, ale také ostatních lidí.

„V těchto dnech by měl každý z nás opatření vlády dodržovat. Pokud chcete vyrazit s rodinou na výlet, nechoďte do obchodů, ale zamiřte do lesa. Na nákup by měl pak jít pouze jeden člen z rodiny. Použití roušky, šátku nebo šály přes ústa by pak mělo být samozřejmostí,“ apeluje na občany mluvčí kladenské městské policie Alena Purkytová.

Autor: (kh)