Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Zařízení sociálních služeb ve Středočeském kraji obdrží 7,5 tisíce roušek

Úterý, 17. března 2020 14:42

V pondělí 16. března začal Středočeský kraj rozvážet ochranné roušky do 119 zařízení sociálních služeb. A to nejen těch, kde je kraj zřizovatelem.

Zařízení sociálních služeb ve Středočeském kraji obdrží 7,5 tisíce roušek (Ilustrační foto: KL)

Celkem 7655 roušek od Správy státních hmotných rezerv dorazilo v nočních hodinách z neděle na pondělí. Všechny tyto roušky budou rozeslány do zařízení sociálních služeb, kterých je celkem 119. „Postupujeme v jejich redistribuci podle aktuálního stavu zásob v jednotlivých zařízeních, zejména je dodáváme do těch, které jsme vyhodnotili jako nejohroženější. K dispozici nemáme nyní mnoho roušek, ale chceme, aby co nejvíce z přibližně osmi tisíc klientů sociálních služeb ve středních Čechách bylo chráněno před virovou nákazou. Zejména senioři totiž patří k nejohroženější skupině. Na každou organizaci tak vychází zhruba 60 kusů roušek. Dodání další větší zásilky ochranných pomůcek očekáváme od státu ve čtvrtek,“ sdělila středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.  

Středočeský kraj také zavedl systém redistribuce ochranných pomůcek. Všechny organizace si je budou vyzvedávat v předem určených časech na předem určených místech. Jsou jimi krajské nemocnice v Kladně, Benešově, Kolíně, Příbrami, Mladé Boleslavi a Kutné Hoře.
„V částech kraje, kde nemáme nemocnice, jsme využili k takovým místům některé naše školy. Vydávat je zde budou uvolnění pedagogové vybaveni respirátory, rukavicemi a dezinfekčními prostředky,“ konstatovala Jermanová.
Jedná se o Střední odbornou školu a střední odborné učiliště Beroun Hlinky, Integrovanou střední školu technickou Mělník, Střední odbornou školu Nymburk, Střední zemědělskou školu Brandýs – Stará Boleslav, Střední odborné učiliště v Jílovém u Prahy a Střední integrovanou školu v Rakovníku.
Kraj prozatím nemá pokryté potřeby zdravotních ani sociálních služeb, proto zatím nemohou ochranné pomůcky rozdávat veřejnosti. Pokud se státu podaří zajistit dostatečné množství pomůcek, změní kraj distribuční systém.

Autor: (red)