Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně se natáčel nový hudební videoklip

Úterý, 17. března 2020 07:15

Město Kladno v minulosti filmařům již nesčetněkrát posloužilo jako živá kulisa k natočení filmů nebo seriálů. Tentokrát si ho pro svůj videoklip vybral režisér Zdeněk Kovář. Filmovalo se na Sítné i v centru města.Výroba videoklipu zavedla jeho tvůrce začátkem prosince do kladenských ulic a budov. Celkem se jednalo o celé tři natáčecí dny a v postprodukci dva měsíce práce. Natáčelo se například na Sítné, v Domě techniky, před hotelem Kladno, ale i v centru města. Několik záběrů vzniklo také v Praze.

O hudbu, text i scénář se postaral Jiří Kratochvíl, který byl zároveň sponzorem projektu. Pro začínajícího zpěváka Radka Mudru, to bylo poprvé, kdy se postavil před profesionální kameru. Zato zkušený režisér Zdeněk Kovář věděl hned od začátku, jak se k práci postavit, aby byl výsledek co nejefektivnější.

„Videoklip, který jsem natáčel, byl na skladbu s názvem Lásky jen gram. Byl to můj v pořadí asi dvacátý hudební klip, ale hlavní má tvorba je režie filmů. Videoklip jsme natáčeli na dvě profesionální kamery. Kladno jsem si jako lokaci vybral proto, že to tady mám rád. I z toho důvodu jsme udělali premiéru v kině Hutník. Nyní je videoklip k vidění na YouTube,“ prozradil Kladenským listům Zdeněk Kovář.

Zajímavostí na videoklipu bylo také to, že si v něm zahrál známý skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer.

Autor: (mv)