Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Středočeský kraj obdržel o víkendu respirátory pro záchranku

Pondělí, 16. března 2020 07:30

Středočeský kraj obdržel od Ministerstva zdravotnictví v noci z pátku na sobotu o půl jedné dodávku 50 kusů respirátorů určených pro Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje. Z toho 38 kusů bylo FFP3 a 12 kusů FFP2. Všechny tyto respirátory jsou předány.

Středočeský kraj obdržel o víkendu respirátory pro záchranku (Ilustrační foto: KL)

„Po ranní konzultaci s premiérem a ministrem zdravotnictví nám bylo rovněž uvolněno 300 kusů respirátorů FFP3 z Fakultní nemocnice Bulovka a budou během odpoledne dodány do nemocnic, které budou provozovat odběrová místa, kam bude směrovat pacienty k odběru vzorů Krajská hygienická stanice. Tedy do Oblastní nemocnice Kladno a do Oblastní nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov,“ upřesnila hejtmanka a předsedkyně Bezpečnostní rady Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. „Další dodávku respirátorů očekává Středočeský kraj ve čtvrtek. V tuto chvíli používají nemocnice osobní ochranné pomůcky ze svých zásob,“ dodala hejtmanka.

Informace o dodávkách a pomoci MZ se zásobováním Středočeského kraje budeme pro veřejnost a média aktualizovat v reálném čase.

Autor: Helena Frintová