Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Nad mistrovstvím světa v hokeji zůstává viset otazník

Pondělí, 16. března 2020 07:50

Virus COVID-19 ovlivnil dění ve všech oblastech lidského života po celém světě a pochopitelně se nevyhnul ani sportu. Drtivá většina soutěží byla ukončena či pozastavena a nejistý osud čeká významné akce, které se teprve mají konat. Otazník vedle fotbalového Eura a olympijských her zůstává viset i nad každoročním mistrovstvím světa v hokeji, které se mělo uskutečnit ve Švýcarsku.

Nad mistrovstvím světa v hokeji zůstává viset otazník (Foto: KL)

Může se ale zdát, že i se světovým šampionátem v ledním hokeji, který se měl konat od 8. do 24. května v Curychu a Lausanne, je amen. Renomovaný magazín The Hockey News přišel s informací, že již bylo rozhodnuto o zrušení švýcarského turnaje, samotná IIHF ale tuto zprávu na svém Twitteru dementovala. Zrušení by nahrával i postoj pořadatelské země v době pandemie, kdy právě Švýcarsko bylo jednou z prvních zemí, kde došlo k přerušení a nakonec i ukončení sezony domácí ligy.

IIHF už zrušila veškeré šampionáty nižších kategorií i mládežnických a ženských týmů. Zájem o pořádání světového šampionátu na své půdě projevilo Rusko, které by mistrovství uspořádalo i přes kritickou situaci ve světě. Tato varianta ale nakonec padla.

Právě Rusko zůstává jednou z posledních zemí, kde se hokej dál hraje. V KHL probíhají souboje play off, ze kterých ovšem z bezpečnostních důvodů odstoupil finský celek Jokerit Helsinky, který se měl ve čtvrtfinále utkat s Petrohradem. Vedle Kontinentální hokejové ligy se dál hrají zápasy ještě v britské EIHL.

Při jednáních o budoucnosti české nejvyšší soutěže se na téma světového šampionátu vyjádřil i předseda Českého hokeje Tomáš Král, jenž se nechal slyšet, že si nedovede představit, že by se mistrovství letos konalo. Turnaje by se například nemohli zúčastnit hráči NHL, kteří čekají, jak se vyvine situace v nejlepší lize světa.

NHL zatím sezonu pouze pozastavila a dál čeká, jak se situace vyvine. Vedení soutěže požádalo mužstva, aby zamluvila arény až do konce července, reálná je tedy varianta, že by se vrchol ročníku až o měsíc a půl posunul.

Definitivní verdikt ohledně mistrovství světa by měl padnout do 15. dubna, zatím ale nic nenahrává tomu, že by se šampionát opravdu měl uskutečnit. Pesimisticky se k tomu na svých sociálních sítích staví i významní sportovní novináři jako například Robert Záruba.

Autor: (fa)