Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Od pondělka děti nejen na Kladensku UčíTelka

Pondělí, 16. března 2020 08:00

V pondělí 16. března zahajuje Česká televize projekt nazvaný UčíTelka. Žákům prvního stupně základních škol na svém druhém programu nabídne vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek navíc ČT1 zařadí pořad Škola doma, který pomůže s přípravou na přijímací zkoušky.

Od pondělka děti nejen na Kladensku UčíTelka (Ilustrační foto: KL)

Generální ředitel České televize Petr Dvořák uvedl, že veřejnoprávní instituce zařazením edukačních pořadů reaguje na mimořádnou situaci, v níž chce dětem nabídnout alternativu ke klasickému školnímu vzdělávání, které může doplnit jejich samostudium a nadto ulehčit práci rodičům.

Od pondělka proto ČT2 zařadí živě vysílané výukové bloky vedené vystudovanými pedagogy. Projekt UčíTelka je zaměřen primárně na žáky prvního stupně základních škol. Pro ty starší, kteří se třeba připravují na přijímací zkoušky na gymnázia, televize na svém prvním programu zařadí pořad Škola doma. Krom dvou nových titulů chystá Česká televize také spuštění specializovaného edukativního webu s více než třemi tisíci vzdělávacími videi z pořadů ČT. Ten měl být původně zprovozněn až o několik měsíců později, nastalá situace ale jeho otevření akceleruje.

Projekt UčíTelka vzniká s odbornou garancí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Česká televize ho spustí prozatím na jeden měsíc. Pořadem budou provázet moderátorky Petra Křížková a Kateřina Bílková. Vyučování každý všední den startuje v devět hodin, jednotlivé učební bloky potrvají třicet minut a proloženy budou vzdělávacími pořady z produkce ČT:D. Vysílání bude pravidelné, aby podle něj rodiče mohli přizpůsobit svůj denní program. Na vzdělávací pásmo navážou od 12 do 15 hodin další vzdělávací pořady určené pro starší děti.

Pořad Škola doma pro starší žáky poběží v úterý a ve čtvrtek od 14 hodin na programu ČT1. V pětačtyřicetiminutovém bloku, který bude v úterý tematicky zaměřen na češtinu a ve čtvrtek na matematiku, dostanou žáci možnost doptávat se prostřednictvím chatu na to, co je zajímá a čemu nerozumí. Zároveň s učiteli interaktivní formou proberou vybraná témata z daných oblastí. Na postech moderátorek se budou střídat Lenny Trčková a Alena Zárybnická.

Řadu edukativních aplikací mohou děti najít také ZDE:.

Autor: (jk)