Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Opilý řidič nedobrzdil a skončil v kufru před ním stojícího vozidla

Pondělí, 16. března 2020 08:10

Bezmála dva a půl promile nadýchal řidič, který ve středu 11. března způsobil dopravní nehodu ve Smečenské ulici ve Slaném. Není tedy divu, že ve svém stavu nedokázal včas zareagovat na před ním brzdící vůz, kterému najel do kufru. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu teď hrozí trest odnětí svobody.

Opilý řidič nedobrzdil a skončil v kufru před ním stojícího vozidla (Ilustrační foto: KL)

Dopravní nehoda s alkoholem v hlavní roli se odehrála ve středu 11. března nedlouho po osmnácté hodině. Pětatřicetiletý řidič oktávie nezvládl řízení a naboural do před ním stojícího vozidla, které odbočovalo vlevo do Durasovy ulice a dávalo přednost protijedoucím automobilům.

Přivolaní policisté vyzvali oba zúčastněné řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k provedení dechové zkoušky. U poškozeného vyšla s negativním výsledkem, zato u viníka nehody odhalila 2,41 promile alkoholu.

„Policisté obvodního oddělení nyní tento případ prošetřují a řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši tři roky,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)