Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Zoopark Zájezd zůstává otevřen, zavírá vnitřní expozice, ruší se akce pro veřejnost

Neděle, 15. března 2020 11:00

V souladu s rozhodnutím Vlády ČR se vedení Zooparku Zájezd dohodlo na uzavření vnitřních expozic a zrušení všech akcí pro veřejnost po dobu trvání nouzového stavu v České republice.

Zoopark Zájezd zůstává otevřen, zavírá vnitřní expozice, ruší se akce pro veřejnost (Foto: Archiv Zooparku Zájezd)

Zoopark Zájezd zatím své brány veřejnosti nezavře, ale došlo k omezení provozu nejrizikovějších části zoo z hlediska potenciálního šíření koronaviru. Od 13. března tak jsou uzavřena Terária a zrušené veškeré akce po dobu trvání nouzového stavu.

„Museli jsme tak reagovat na mimořádná opatření zavedená vládou. Vnější expozice zůstávají nicméně veřejnosti přístupné. Kvůli omezení kontaktu jsme zrušili i veškeré akce naplánované na březen a uzavřeli pokladny. Vzhledem k tomu, že provoz zoo je financován takřka výhradně z příjmů ze vstupného, instalovali jsme k pokladnám QR kódy pro online platby a kasičky, kam mohou návštěvníci vstupné vhazovat. Budeme doufat, že tento příjem pokryje alespoň základní provoz zoo,“ uvádí Daniel Koleška ze Zooparku Zájezd.

Na březnové a dubnové termíny měli v Zooparku Zájezd naplánovaných několik větších akcí pro veřejnost, včetně zahájení sezony. Bohužel bylo nutné vše zrušit. „Pevně doufáme, že po 30 dnech tento výjimečný stav skončí a provoz se vrátí do normálu. Všem návštěvníkům přejeme pevné zdraví a těšíme se na setkání v pozdějším jaru,“ dodává Koleška.

Zoopark Zájezd je jednou ze dvou zoo ve Středočeském kraji, disponuje největší druhovou kolekcí chameleonů v rámci všech zoo na světě, dalšími 100 druhy zvířat a pečlivě pracuje na environmentálním vzdělávání dětí a veřejnosti.

Autor: (red)