Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladno v krizové situaci pomůže seniorům

Neděle, 15. března 2020 09:00

Kladno v reakci na aktuální vývoj situace ohledně šíření nebezpečného viru spouští nadstandardní služby pro seniory. Chce tak co nejvíce pomoci, aby lidé z této rizikové skupiny nemuseli vycházet ze svých domovů a riskovat nákazu.

Kladno v krizové situaci pomůže seniorům (Ilustrační foto: KL)

„Magistrát Kladna připravuje nadstandardní službu pro seniory, kteří jsou nyní v nelehké situaci. Doporučuji, aby pokud možno neopouštěli své domovy a zdrželi se účasti na jakýchkoli akcích, kde dochází k setkávání více lidí. Od pondělí 16. března spouštíme pomoc ve formě zajištění týdenních nákupů základních potravin, například pečiva, mouky, rýže, těstovin, baleného ovoce a zeleniny, dále základních hygienických prostředků a léků,“ řekl primátor Dan Jiránek.

Objednávky bude od pondělí 16. března přijímat dispečink Senior TAXI na telefonním čísle 601 139 139, a to v pracovní dny od 7:00 – 15:00 hod. Pro rozvoz budou vyčleněna dvě auta s řidiči.

Prosíme občany, kteří vědí, že v jejich okolí bydlí osamělý senior, který potřebuje pomoc se zajištěním nákupu nezbytných věcí, aby nám sdělili tuto skutečnost také na telefonní číslo 601 139 139.

Autor: (red)