Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Školky v Kladně zůstanou otevřené

Pátek, 13. března 2020 16:36

V Kladně je celkem 29 školek, které navštěvuje více než 2 200 dětí. Rozhodnutí o tom, zda děti do školky půjdou, či nikoliv, nechává město na zvážení rodičů. Kladno nebude po vzoru dalších větších měst vydávat nařízení k uzavření mateřských škol.

Školky v Kladně zůstanou otevřené (Ilustrační foto: Oblastní nemocnice Kladno)

Cílem tohoto opatření je provoz předškolních zařízení zachovat s ohledem na potřebu rodičů, kteří pracují v důležitých oblastech veřejného života, jako jsou nemocnice, sociální služby a složky integrovaného záchranného systému nebo obchody. Případné rozhodnutí o umístění dítěte do školky tak zůstává na rodičích. 

„Dnes končí v Kladně jarní prázdniny a v pondělí bude jasné, kolik dětí do školek přijde. Neuzavíráme je také z důvodů, aby se nám nesesypalo zdravotnictví, sociální služby a zásobování potravinami. Současně se vedení města obrací na rodiče, kteří jsou z jakýchkoliv důvodů již doma se svými dalšími dětmi, aby jejich sourozence do školek nevodili. Rodiče upozorňujeme, pokud byli s dětmi během jarních prázdnin v zahraničí v rizikových oblastech, ať s nimi zůstanou doma. Ředitelé školek mají právo odmítnout převzít dítě v případě viditelných respiračních problémů. Rodiče nemusí umísťovat do zařízení ani předškoláky, je to pouze na jejich rozhodnutí,“ sdělil primátor Dan Jiránek.

Autor: (red)