Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Opilou jízdu zakončil řidič nárazem do stromu, hrozí mu až tři roky vězení

Neděle, 15. března 2020 10:00

Ve středu 11. března, týden po ošklivě vyhlížející nehodě, při níž nedaleko obce Pozdeň na Slánsku narazilo osobní auto do stromu, policisté obvinili řidiče vozidla z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až tři roky za mřížemi.

Opilou jízdu zakončil řidič nárazem do stromu, hrozí mu až tři roky vězení (Ilustrační foto: KL)

Nehoda se odehrála ve středu 4. března po dvacáté hodině. Řidič osobní Dacie při průjezdů pravotočivé zatáčky poblíž obce Pozdeň na Slánsku nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a uvedl vozidlo do smyku, čímž přejel do protisměru a následně vyjel mimo silnici. Čelně se střetl s dopravním značením a pokračoval dále v jízdě příkopem, dokud vozidlo nezastavilo nárazem do dvou stromů. Jak jednašedesátiletý řidič, tak jeho spolujezdkyně utrpěli zranění těžšího charakteru, s nimiž byli oba převezeni do jedné  pražských nemocnic.

„V daném okamžiku nebylo možno provést dechovou zkoušku. Z těchto důvodů byl biologický materiál ihned odebrán v nemocnici a na základě těchto výsledků bylo zjištěno, že řidič před jízdou požil alkohol a výsledek byl 1,59 promile. Z toho důvodu mu dne 11. března policisté sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody až na tři roky,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)