Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve srážce tří aut figuroval i muž, který řídil přes platný zákaz

Pátek, 13. března 2020 07:20

V pondělí 9. března krátce před polednem nedal řidič vyjíždějící z Libušiny ulice v Kladně přednost automobilu jedoucímu po hlavní silnici a způsobil tak hromadnou srážku tří vozidel. Jeden z poškozených řidičů utrpěl lehké zranění, druhý měl problém s policií, neboť usedl za volant, ačkoli podle platného zákazu až do srpna nesmí.

Ve srážce tří aut figuroval i muž, který řídil přes platný zákaz (Ilustrační foto: KL)

Srážku způsobil osmatřicetiletý řidič, který nedal přednost vozidlu jedoucímu po Kročehlavské ulici směrem do centra města. Vlivem nárazu se po hlavní silnici jedoucí Renault střetl také s protijedoucí Škodou Fabií, jejíž řidič utrpěl lehké zranění, s nímž ho záchranka převezla do kladenské nemocnice. Přivolaní policisté na místě podrobili všechny účastníky nehody dechové zkoušce, která u všech tří vyloučila přítomnost alkoholu. Jak ukázala provedená lustrace, poškozený řidič Renaultu, který jel po hlavní silnici, usedl za volant, přestože má rozhodnutím Magistrátu města Kladna vysloven platný zákaz řízení do srpna letošního roku.

Policejní mluvčí Jana Šteinerová potvrdila, že dopravní nehoda je nadále v šetření a šoféra Renaultu policisté vyšetřují pro podezření z trestného činu maření úředního rozhodnutí, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: (jk)