Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenská kina Sokol a Hutník budou fungovat omezeně

Čtvrtek, 12. března 2020 07:20

V souvislosti s šířením nebezpečné nákazy nového koronaviru vydala vláda nařízení o zákazu pořádání kulturních i sportovních akcí s účastí nad sto lidí. Kladenské instituce se k tomu postavily porůznu. Některé zatím provoz neruší, jiné se veřejnosti uzavřely.

Kladenská kina Sokol a Hutník budou kvůli vládnímu nařízení fungovat omezeně (Fotomontáž: KL)

Kladenské kino Sokol veřejnost informovalo, že plánované akce, kde se předpokládá účast vyšší než sto lidí, budou odloženy. Zakoupené lístky zůstávají dál v platnosti, pořadatelé budou po skončení zákazu informovat o náhradních termínech.

V březnu se to týká těchto akcí:

  • Přednáška Ladislava Zibury, 19. března
  • Koncert Tomáše Kluse, 20. března
  • Koncert Basketles, 21. března
  • Metody výslechu a získávání informací, 25. března

U dalších kulturních akcí kino Sokol snížilo kapacitu účastníků na maximálně sto osob. To se týká koncertu Ivy Bittové. Ta vystoupí 27. března ve dvou časech, od 18:30 a podruhé od 20:00 hodin.

„Další v březnu plánované akce (promítání kina) se uskuteční s tím, že kapacita bude omezena na maximální počet 100 osob. O konání akcí v dalších měsících budeme informovat podle aktuální situace,“ říkají pořadatelé z kina Sokol.

Kino Hutník také upravuje podmínky, aby mohlo pro Kladeňáky zůstat přístupné alespoň v omezeném provozu. Filmy se promítat budou, do sálu však nebude vpuštěno více jak sto diváků.

Pořad Sejdeme se u Cibulky s hosty Janou Paulovou a Josefem Lauferem, který se kině měl konat 10. března, se přesunul na termín 11. května s tím, že vstupenky zůstávají v platnosti.

Skupina Screamers měla v Hutníku vystoupit 16. března. Termín však byl zatím zrušen, o náhradním termínu bude veřejnost informována po zrušení nařízení vlády.

Termín koncertu Lucie Bílé, který se má uskutečnit 8. dubna, se zatím nemění. V případě že by se ho měl také dotknout vládní zákaz, bude se jednat o náhradním termínu a všechny vstupenky zůstanou v platnosti.

Autor: (kh)