Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Slaný reaguje na šíření nového viru, preventivně zavře i mateřské školky

Středa, 11. března 2020 17:09

V návaznosti na rozhodnutí bezpečnostní rady státu a vydání mimořádného opatření z 10. března a na základě doporučení Krajské hygienické stanice, přistupuje město Slaný k okamžitým preventivním opatřením, která platí až do odvolání.

Slaný reaguje na šíření nového viru, preventivně zavře i mateřské školky (Foto: KL)

Na základě dnešního operativního jednání vedení města s krizovým řízením města ohledně nepříznivého vývoje epidemiologické situace v našem regionu, se Město Slaný a zástupci městských organizací, společně rozhodli zavést preventivní opatření. Následující opatření platí do odvolání:

Město ruší všechna divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, taneční, tradiční a jim podobné akce konající se v prostorách městských zařízení. Snažíme se tak předejít kumulaci osob a případnému šíření nákazy.

Všechny městské organizace například Vlastivědné muzeum, Víceúčelová sportovní hala, Kulturní zařízení města Slaného, knihovna, hvězdárna apod. ruší od soboty 14. března veškeré své naplánované akce a akce pro veřejnost. V otázce sportovních soutěží organizovanými oddíly a kluby vedeme jednání. Aktuální informace sledujte, prosím, na informačních kanálech jednotlivých organizací (webové stránky, sociální sítě apod.).

S ohledem na rychlý nárůst počtu nakažených ve Středočeském kraji, jsme se rozhodli pro preventivní opatření a minimalizaci přenosu nákazy. Dá se předpokládat návrat občanů z jarních prázdnin z oblastí s vysokým výskytem COVID-19 a nového typu SARS-CoV-2, proto jsme se po zralé úvaze rozhodli, a ve shodě s řediteli mateřských škol, uzavřít od pondělí 16. března také školy mateřské.

Apelujeme tímto na občany, aby dodržovali hygienická pravidla dle doporučení Ministerstva zdravotnictví a dalších odpovědných organizací (hygienická stanice, Státní zdravotní ústav), abychom co nejdříve mohli obnovit běžný provoz.

Autor: Markéta Růtová